Wiedźmin 3 z dużą zmianą w mrocznych lokacjach. Pełna moc RTX

Wiedźmin 3 podczas wykorzystania znaku ognia
Newsy PC

Czy podczas zabawy przy grze Wiedźmin 3 nie wydaje się czasem, że w niektórych lokacjach jest zbyt ciemno? Oto projekt, który diametralnie zmieni sytuację dzięki wykorzystaniu RTX Global Illumination.

Wiedźmin 3 z nowością wykorzystującą moc RTX

Mody do Wiedźmina 3 wciąż powstają, a co ciekawsze, nadal pojawiają się nowe projekty, które warto zainstalować. Polecamy dzisiaj spojrzeć na modyfikację Cozy RTX Fires, dzięki której poczujemy się w zimnych i ciemnych pomieszczeniach nieco „przytulniej”. Działanie moda sprowadza się do tego, że wzmacnia on źródła światła, które pięknie pełza po ciemnych kątach i czyni grę bardziej realistyczną.

Ten mod wykorzystuje moc RTX Global Illumination, aby płomienie bardziej odbijały się od otoczenia i wypełniały ciemne zakamarki. Eliminuje to lub redukuje efekt „światła punktowego”, w którym wyraźnie widać umieszczone światła w otoczeniu. Teraz ciemne obszary powinny wydawać się wypełnione blaskiem, a także znacznie łatwiejsze do przemierzania i przytulne (i, miejmy nadzieję, bardziej realistyczne).

Nie bójcie się jednak, że mod zrobi z mrocznych lokacji wesołą rozświetloną sielankę. Moder udostępnił w swoim projekcie 4 stopnie intensywności odbić, zatem dostosujemy efekt do swoich preferencji.

Na udostępnionych screenach porównawczych wyraźnie widać różnice. W końcu światła „nie urywają się”, a płynnie wygaszają się na ścianach i elementach otoczenia.

Jak działa oświetleniowy mod RTX? Screeny z porównaniem na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie