Wiedźmin 3 szybszy i mniej nudny. Sprytne rozwiązanie trafiło do gry

Wiedźmin 3 - Geralt siedzący przy swoim ekwipunku. W tle rozwalona brama i zamczysko.
Newsy PC

Dzięki małej nowości, rozgrywka w Dzikim Gonie staje się “płynniejsza”, szybsza i pozbawiona nudy związanej z ciągłym zatrzymywaniem się przy każdej skrzyni czy ubitym wrogu. Wiedźmin 3 sporo zyskuje.

Na początek zaznaczę, że opisywany dzisiaj system do Wiedźmin 3: Dziki Gon nie ma nic wspólnego z tzw. auto looterami, które zbierają za nas wszystkie przedmioty w grze przez ściany i na duże odległości. Zaraz zresztą napiszemy, jaki jest z nimi problem i dlaczego lepiej ich unikać. Nowością, którą przedstawiamy, jest natomiast modyfikacja Auto Take All, dzięki której unikniemy nudnego wkładania przedmiotu za przedmiotem do ekwipunku, ale też nie zbierzemy wszystkiego jak leci, nawet tego nie widząc.

Wiedźmin 3 bez spowalniania rozgrywki, czyli automat do zbierania przedmiotów

Jeden z moderów wrzucił na nexusmods swój projekt Auto Take All i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Modyfikacja trafiła do najczęściej pobieranych, a gracze docenili to, w jaki sposób działa.

To drobny mod oparty na skrypcie, który wyłącza menu łupów w grze i pozwala Geraltowi automatycznie zbierać wszystkie przedmioty z dowolnego źródła.

Warto przy tym dodać, że np. wszystkie zamknięte skrzynie, które są kogoś własnością, nadal trzeba otworzyć znalezionym kluczem. Strażnicy będą również reagować, gdy spróbujemy kradzieży. Słowem, ułatwiamy sobie jedynie, albo aż, zbieranie przedmiotów łatwo dostępnych, umieszczonych w beczkach, otwartych pojemnikach czy… kieszeniach przeciwników, których pokonaliśmy. Mod po prostu omija wyświetlanie ekwipunku podczas podnoszenia przedmiotów, co znacznie uprzyjemnia eksplorację świata.

Tak działa mod “zbierający wszystko”

Autor moda podkreśla, że “automatyczne łupy” zawsze są popularne w grach, ponieważ eliminują nudę związaną z grabieżą i pozwalają skupić się na zabawie bez martwienia, że coś przegapimy. Dodaje, że sam lubi plądrować podczas grania wszystko co się da, ale nienawidzi menu łupów, ponieważ poważnie spowalniają rozgrywkę, kiedy jesteśmy zajęci akcją, a tu trzeba zatrzymać się przy zwłokach lub dziesiątej z kolei beczce.

Moder wyjaśnia też, że jego system jest lepszy od auto-looterów. Te mają jego zdaniem kilka poważnych wad, ponieważ zbierają przedmioty, do których nie powinieneś mieć jeszcze dostępu, nawet przez ściany. Ponadto mogą zebrać rzeczy mogące zakłócić równowagę gry oraz niszczą niektóre skrzynki związane z zadaniami, które powinniśmy aktywować w konkretnym momencie rozgrywki.

Jeśli jesteście zainteresowani pobraniem moda Auto Take All, znajdziecie go na stronie nexusmods., z kolei tutaj przejrzycie wszystkie ciekawe i opisane przez nas mody do Wiedźmina 3.

Źródło: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/8921?tab=description

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie