Wiedźmin 3 – lepsza grafika. Sposób, by wykrzesać z gry więcej ognia

Kolejny tydzień i kolejny mod do gry Wiedźmin 3. Ale kto by tam narzekał! Z pewnością nie miłośnicy przygód Geralta. Modyfikatorów do gry, które upiększały gameplay było już sporo, jednak warto dać szansę nowemu o nazwie Better FX. Co zmienia i jak wygląda? o tym w dalszej części tekstu.

Wiedźmin 3 – lepsza grafika/efekty

Mod ma proste zadanie: ma ulepszać efekty specjalne w grze. Modder dokonał tego poprzez zwiększenie ilości cząsteczek, między innymi dla takich elementów graficznych jak:

  • żar
  • iskry i dym (przy czym zwiększono także ogólną ilość dymu)
  • piana i rozchlapywanie wody
  • deszcz
  • mgła
  • śnieg
  • toksyczny gaz
  • wybuchy petard
  • znaki (Igni, Yrden, Quen, Axii)
  • dym i ogień dla wszystkich cutscenek oraz zadań

Mod zmienia także wygląd rzucanego przez Wiedźmina znaku Igni, by przypominał ten z demonstracji podczas E3 2014 (jeśli chcecie pobawić się w grze, która wygląda prawie zupełnie identycznie jak zaprezentowana na wspomnianych targach, zajrzyjcie tutaj).

Zanim zainstalujesz mod Better FX do Wiedźmina

Twórca moda przestrzega, że może wystąpić kolizja w przypadku, gdy posiadamy już zainstalowany mod o nazwie Wiedzmin Lighting Mod bądź Super Turbo lighting Mod. W przypadku jeśli mamy któryś z wymienionych elementów upiększających grę, zaleca się kontrolowanie ich działania poprzez aplikację Witcher 3 Mod Merger, pozwalającą na wyłączanie i włączanie, a także całkowite odinstalowywanie modów.

Jeśli więc jesteś miłośnikiem wszelkich rodzajów rozbłysków i podobnych upiększeń gameplayu, ten mod zdecydowanie trafi w Twoje gusta. Twórca o nicku CreatorGreg przyznaje, że upiększenia mogą spowodować spadek fps maksymalnie o 5 klatek.

Mod Better FX do Wiedźmina 3: galeria z porównaniem

Zanim zdecydujesz się na zainstalowanie Better FX (można pobrać stąd), spójrz na galerię porównującą grafikę przed i po zastosowaniu moda.

Łapcie jeszcze wideo, w którym widać, jak wyglądają iskry po rzuceniu znaku Igni przez Geralta, po zastosowaniu moda Better FX:

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: