Wiedźmin 3 jeszcze bliżej niezapomnianej prezentacji z E3 2014

Wiedźmin 3 jeszcze bliżej niezapomnianej prezentacji z E3 2014
Newsy PC

Wiedźmin 3 to gra, która co chwilę otrzymuje jakieś ciekawe urozmaicenie w postaci kolejnego modu. Tym razem nie będzie jednak mowy o modyfikacjach poprawiających stricte grafikę czy ułatwiających grę. Na stronie Nexusmods pojawiła się fenomenalna nowość, że aż dziw bierze, iż nikt dotąd nie pomyślał jeszcze o takim rozwiązaniu. 

Wiedźmin 3 jak na E3 2014

Mod o nazwie E3 UI and HUD (bo o nim mowa w tym newsie), pozwala na graficzną podmianę interfejsu (głównie map i elementów menu), aby ten przypominał oryginalne screeny z Wiedźmina 3, zaprezentowane wraz z demonstracją na targach E3 2014. Jak widać, wersja demo tak spodobała się niektórym fanom, że postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zadowolić podobnych sobie graczy.

E3 2014: zmiana wyglądu interfejsu Wiedźmina 3

Mod jest bardzo dopracowany. Znajdziemy tu animowane tła dla poszczególnych elementów (wykluczając póki co ekwipunek jak i bestiariusz, ale modyfikacja wciąż dostaje nowe aktualizacje). Zmianom uległy czcionki, przyciski w menu, minimapa i ekrany ładowania. Oto jak twórcy opisują swój projekt:

  • Wszystkie obszary menu zostały przerobione na styl z E3 2014
  • Wkomponowano animowane tło dla każdego menu (prócz ekwipunku i bestiariusza)
  • HUD przerobiono na styl z E3 2014
  • Przywrócono ikonki przycisków Xbox w stylu E3 2014
  • Przerobiono mapy i minimapy na styl z E3 2014
  • Dodano nową czcionkę
  • Dodano nowe ekrany ładowania dla wszystkich regionów
  • Zaimplementowano Radar Potworów (pokazuje konkretnego potwora, podczas questów związanych z polowaniami)

A poniżej jeszcze garść screenów, abyście mogli zdecydować, czy chcecie zainstalować mod E3 UI and HUD.

Wiedźmin 3: więcej wyglądu z E3 2014

Normalnym jest, że w fazie produkcji gry wiele może się zmienić. Deweloperzy wciąż pracują nad ulepszaniem swojej gry, stąd pojawiają się pomysły na chociażby nowy interfejs, choć jak pokazuje życie, wielu graczom o wiele bardziej spodobał się pierwotny zamysł.

Stąd też wysiłki modderów, aby przywrócić grze dawny wygląd z E3 2014. Zmiana interfejsu to tylko jeden w projektów tego typu. Doczekaliśmy się też modów, które zbliżają wizualną wersję finalną Witchera do tej, którą widzieliśmy na zapowiedziach. O tym, jakie zmiany spotkały Wiedźmina 3, możecie poczytać tutaj. W podlinkowanym newsie znajdziecie też wideo pewnego YouTuber’a, który porównuje wczesną wersję gry do tej, którą dostaliśmy na premierę.

Jeśli macie ochotę jeszcze powspominać, zawsze możecie przypomnieć sobie, jak wyglądała zapowiedź Wiedźmina 3 sprzed czterech lat:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie