Wiedźmin 3 Dziki Gon - Geralt w swaggerskich okularach na tle flagi Polski

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Reszta świata zazdrości Polakom dialogu w Wiedźminie 3

6 lat od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a gracze odnajdują kolejne detale w tej produkcji. Polska wersja językowa posiada jeden ważny szczegół, którego zabrakło w zagranicznych tłumaczeniach.

Na tę nowinę natrafił użytkownik Reddita o nicku matrixxx98. Poniżej możecie zobaczyć jego wpis wraz zamieszczoną grafiką, która opisuje zaistniałą sytuację. Kojarzycie ten moment, gdy Ciri powraca do Kaer Morhen i wita ją Yennefer? Powitanie czarownicy w polskiej wersji rozpoczyna się słowem „Córeczko”, a w pozostałych lokalizacjach usłyszymy już tylko „ależ Ty wypiękniałaś” („My, you’ve grown beautiful.”).

Pod powyższym postem obecnie jest już ponad 830 komentarzy i sporo z nich z nich przedstawia oburzenie graczy względem tego, że część z nich otrzymała znacznie uboższe tłumaczenie gry. Nie dziwię się temu, ponieważ to jedno słowo rzeczywiście nadaje całej wypowiedzi bardziej emocjonującego znaczenia. W końcu dzięki niemu można lepiej odczuć, jak ważna jest Ciri dla Yennefer.

Grałem w to po polsku i nigdy nie pomyślałem, że to NIEZWYKLE WAŻNE zdanie nie występuje w żadnym innym tłumaczeniu. To jest do bani, szczerze mówiąc.

– pisze Ichor 18

Do wszystkich niemówiących po polsku: jeśli czujecie się okradzeni, to powinniście. To jest bzdura i nie rozumiem, dlaczego CDPR miałoby to robić.

– informuje Demens2137

To dość istotna informacja o relacji tych dwóch postaci. Nie mam pojęcia, dlaczego postanowili ją pominąć. Może ze względu na szybkość czytania.

– twierdzi khajiitidanceparty

Co ciekawe, jak dotąd Wiedźmin 3 otrzymał aż 17 wersji językowych i jedynie polskie dialogi posiadają ten ważny zwrot. W jaki sposób mogło do tego dojść? Podejrzewam, że może to być po prostu wynik zatracenia się treści podczas przygotowywania pozostałych lokalizacji.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy w ostatnim czasie odnaleziono pewien detal w jednej z największych gier CD Projekt Red. Jeszcze niedawno informowałem Was o pewnym sekrecie znaku Aksji. Wszystkiego na ten temat dowiecie się w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się