34 zadania w Wiedźminie 3 w końcu z celami! Dzięki sprytnemu „DLC Wydarzenia”

34 zadania w Wiedźminie 3 w końcu z celami! Dzięki sprytnemu „DLC Wydarzenia”
Newsy PC

Wiedźmin 3 posiada bardzo dużo tzw. misji nieoznaczonych, które nie są uwzględniane w dzienniku Geralta. Pora to zmienić, a nowy mod już porwał społeczność, która jest zachwycona.

Przychodzę do Was z kolejnym, tym razem niezwykle przydatnym modem do gry Wiedźmin 3. Programik nazywa się DLC – Events i posiada nawet polskie tłumaczenie.

Wiedźmin 3 – DLC Wydarzenia – mod

Zasada działania moda jest prosta. Zacznę od tego, że w grze Wiedźmin 3 znajdują się 34 tzw. nieoznaczone misje. Cóż to takiego? Prosto wyjaśnił sprawę twórca opisywanego moda:

To zadania jak każde inne, zwykle rozpoczynające się od wykrzyknika na mapie. Dające nagrodę po ukończeniu, prawie zawsze z wieloma wyborami. Ale takie, które nie podają żadnych widocznych celów w dzienniku i nie tworzą żadnych wpisów do dziennika. Dzięki modowi Wydarzenia wszystkie te zadania będą miały teraz zarówno cele do wykonania (lub niepowodzenia), jak i wpisy do dziennika do zdobycia.

W zależności od tego, czy zakończymy takie wcześniej nieoznaczone zadanie z sukcesem lub porażką, w dzienniku pojawi się unikalny wpis. Świetne jest również to, że mod działa w 100% wstecz i można go zainstalować nawet w trakcie rozpoczętej już gry. Choć wówczas w dzienniku nie pojawią się wpisy do już wykonanych zadań. Dobrym rozwiązaniem jest również to, że 34 misje, na które wpływa fanowskie DLC, są grupowane w dzienniku w oddzielnej zakładce Wydarzenia.

Modyfikację pobierzecie z tej strony, gdzie w opisie wymieniono wszystkie 34 zadania (miejsca ich rozpoczęcia i wszystkie możliwe wybory). Dodam, że mod jest dostępny w kilku językach do wyboru. Niektóre tłumaczenia są profesjonalne, niektóre za pomocą tłumacza Google. Polska wersja powstała niestety tą druga metodą. Zawsze można jednak zmienić język na angielski.

Komentarze do moda są niezwykle pozytywne. Widać, że wiedźmińskiej społeczności brakowało takiego małego, lecz jakże sprytnego rozwiązania.

Jak wygląda gra z modem DLC Wydarzenia? Screeny znajdziesz na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie