Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Ray tracing w Watch Dogs: Legion na Xbox Series X zachwyca

Watch Dogs: Legion z ray tracing daje przedsmak tego, jak będę wyglądały gry nowej generacji.

Gra Ubisoftu stwarza wiele okazji, by pokazać jak w praktyce prezentuje się technologia śledzenie promieni. W tytule uświadczymy kałuże, jasne neony czy cienie. Wszystkie te elementy środowiska idealnie nadają się do pokazania potencjału z ray tracing. Sporo informacji o omawianym zagadnieniu, znajdziecie w naszym artykule.

Xbox Series X działa w rozdzielczości 4k, z włączoną funkcją technologii śledzenia promieni i w 30 klatkach animacji na sekundę. Xbox Series S również obsłuży efekty urealniające oprawę wizualną. Niemniej produkcję na tej edycji konsoli Microsoftu, uruchomimy w niższej rozdzielczości.

Technologia śledzenie promieni sprawia, że oprawa wizualna staje się bardziej naturalna, doskonale symulując otaczającą nas rzeczywistość. Niestety jest ona bardzo sprzętożerna, znacząco zwiększając zapotrzebowanie na moc obliczeniową konsoli czy komputera. Next-geny powinny jednak stanąć na wysokości zadania i zachwycić nas fotorealizmem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się