Watch Dogs Legion - postacie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Ubisoft zapowiada błędy na premierę Watch Dogs Legion Online. To na konsolach, na PC opóźnienie

Watch Dogs Legion Online zostało opóźnione na PC. Gra sprawia deweloperom masę problemów i zadebiutuje z paroma dużymi błędami.

Pod koniec lutego podzieliliśmy się z Wami zapowiedzią trybu multiplayer do Watch Dogs Legion. Ubi zaprezentowało szczegóły obszernego modułu sieciowego i w końcu potwierdziło datę premiery. Niestety, PeCetowcy muszą poczekać na grę nieco dłużej.

Watch Dogs Legion Online na PC trochę się spóźni

Ubisoft ogłosiło, że Legion Online ukaże się z opóźnieniem na PC. Póki co nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery, ale Ubi ma ją wkrótce zakomunikować. Spodziewałbym się takiej informacji w ciągu najbliższych tygodni.

Studio napotkało bardzo poważny problem w trakcie testów. Gra crashowała się na komputerach z poszczególnymi modelami kart graficznych. Problem był tak duży, że zdecydowano się na opóźnienie premiery na bliżej nieokreślony termin.

Szkoda, ale lepsze to, niż wypuszczenie Online z frustrującym błędem. Szczególnie w grze multiplayer crashująca się gra potrafi wywołać całą masę czystej frustracji i nie dziwię się, że podjęto decyzję o przełożeniu premiery na komputerach osobistych.

Legion Online było już zresztą opóźniane parokrotnie. Kod źródłowy produkcji wpadł wcześniej w ręce hakerów, co skutecznie opóźniło ukończenie produktu. Na szczęście na konsolach gra ukaże się 9 marca, jednak z paroma błędami. Ubi pracuje już nad ich rozwiązaniem, lecz na łatki musimy poczekać dłuższą chwilę.

Konsolowcy nie pograją w Watch Dogs Legion Online bez problemów

Na Google Stadia, Xboxach oraz konsolach PlayStation również występuje zauważalny problem. Podczas zadań Tactical Op, gra potrafi się wyłączyć. Skala błędu nie jest najwyraźniej bardzo rażąca i na powyższych platformach gra ukaże się zgodnie z planem, czyli 9 marca. Aktualizacja naprawiająca crashe pojawi się dopiero 23 marca.

Dodatkowo na PS4 i PS5 występuje dość specyficzny problem z czatem tekstowym. Funkcja komunikacji z graczami będzie przez jakiś czas ograniczona i ten problem również ma zostać rozwiązany w łatce, o której wspominałem powyżej.

Jak widać problemów jest sporo jeszcze przed premierą, ale bardzo doceniam fakt, że Ubi jasno informuje o nich graczy. Legion pierwotnie debiutował z wieloma błędami, choć w gruncie rzeczy jest naprawdę solidną grą.

Szczerze liczę na to, że Online nie zawiedzie oczekiwań. Nowe Watch Dogs może dużo zyskać na sieciowych rozgrywkach i wierzę, że Ubi dostarczy coś naprawdę fajnego. Oby tylko świeży tryb nie przytłaczał ogromną ilością mikropłatności jak Assassin’s Creed Valhalla.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się