Warto było czekać na Age of Wonders III

Warto było czekać na Age of Wonders III
Hot! Newsy PC
Age of Wonders III Redaktorzy portali internetowych informują, że to jedna z najlepszych strategii turowych ostatnich lat.
Recenzje, które ukazały się jeszcze przed dzisiejszą premierą są entuzjastyczne:  Cheat Code Central: 86/100 4Players.de: 86/100 Game Star: 82/100 GameSpot: 7/10 Eurogamer: 8/10 Gamereactor:  9/10 Co najbardziej chwalą testerzy?  Wielkim plusem jest mnogość opcji, co pozwala uznać Age of Wonders III za wyjątkowo  rozbudowaną pozycję. Chociaż twórcy gier strategicznych często nie przykładają zbyt dużej uwagi do oprawy wizualnej, to produkcja studia Triumph Software prezentuje się w tym aspekcie bardzo dobrze. Największym plusem  tytułu jest jednak jego grywalność i jeśli określenie syndrom jeszcze jednej tury nie jest Wam obce, to już wiecie jak duża siła przyciągania tkwi w omawianej grze. Jakie uchybienia można z kolei zarzucić Age of Wonders III? Kampania mogłaby być zaprojektowana w bardziej interesujący sposób, historia to mianowicie średnie jakościowo fantasy na dodatek opowiedziane w umiarkowanie interesującym stylu. Tytuł może również odrzucić od siebie nowicjuszy, którzy oczekują prostej i przyjemnej rozgrywki. Gra jest wymagająca, a próg wejścia jest stosunkowo wysoki. Nie zmienia to jednak faktu, że fani turowych strategii zwłaszcza serii Heroes of Might and Magic oraz Cywilizacji nie mogą przegapić tej długo oczekiwanej produkcji.
Bartłomiej Balcerzak
O autorze

Bartłomiej Balcerzak

Redaktor
Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie