Warto było czekać na Age of Wonders III

0 komentarzy

Redaktorzy portali internetowych informują, że to jedna z najlepszych strategii turowych ostatnich lat.

Recenzje, które ukazały się jeszcze przed dzisiejszą premierą są entuzjastyczne: 

Cheat Code Central: 86/100

4Players.de: 86/100

Game Star: 82/100

GameSpot: 7/10

Eurogamer: 8/10

Gamereactor:  9/10

Co najbardziej chwalą testerzy?  Wielkim plusem jest mnogość opcji, co pozwala uznać Age of Wonders III za wyjątkowo  rozbudowaną pozycję. Chociaż twórcy gier strategicznych często nie przykładają zbyt dużej uwagi do oprawy wizualnej, to produkcja studia Triumph Software prezentuje się w tym aspekcie bardzo dobrze. Największym plusem  tytułu jest jednak jego grywalność i jeśli określenie syndrom jeszcze jednej tury nie jest Wam obce, to już wiecie jak duża siła przyciągania tkwi w omawianej grze.

Jakie uchybienia można z kolei zarzucić Age of Wonders III? Kampania mogłaby być zaprojektowana w bardziej interesujący sposób, historia to mianowicie średnie jakościowo fantasy na dodatek opowiedziane w umiarkowanie interesującym stylu. Tytuł może również odrzucić od siebie nowicjuszy, którzy oczekują prostej i przyjemnej rozgrywki. Gra jest wymagająca, a próg wejścia jest stosunkowo wysoki. Nie zmienia to jednak faktu, że fani turowych strategii zwłaszcza serii Heroes of Might and Magic oraz Cywilizacji nie mogą przegapić tej długo oczekiwanej produkcji.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się