Druga część świetnej gry akcji szybciej trafi na konsole niż jedynka

Dobre wieści dla posiadaczy blaszaków oraz konsol obecnej generacji.

Czekacie z niecierpliwością na Warhammer: Vermintide 2? Tytuł powinien pojawić się na komputerach PC w przyszłym roku i właśnie ujawniono kilka technicznych szczegółów na temat gry.

Przedstawiciel studia Fatshark zaznacza w rozmowie z  serwisem WCCFTech, że dwójka będzie działała na ulepszonym silniku poprzednika, a doskonalenie kodu trwa od zakończenia prac nad pierwszą częścią. Dzięki temu, Warhammer: Vermintide 2 wykorzysta możliwości najnowszych procesorów oraz kart graficznych oraz będzie współpracował z bibliotekami DX12.

Ujawniono też, że sequel lepiej poradzi sobie z wolumetrycznym oświetleniem, mgłą czy obsługą tekstur w wysokich rozdzielczościach. Co ciekawe, twórcy zaimplementują grze nowy system naturalnego rozprzestrzeniania się płynów, dzięki czemu zobaczymy podczas zabawy z Warhammer: Vermintide 2 prawdziwe fajerwerki, jeśli chodzi o ataki ogniem.

Deweloper odniósł się również do pytania o wersję Warhammer: Vermintide 2 na PlayStation 4 i Xbox One. Na pytanie, czy konsolowcy otrzymają betę gry odpowiedziano: Tak, planujemy uruchomić beta testy dla konsolowych wersji gry. Data premiery w przypadku konsol nie jest jeszcze ogłoszona, ale nie przeciągnie się tak długo za wydaniem PC, jak było to w przypadku pierwszej części.

Przypominamy, że poprzednik – Warhammer: The End Times – Vermintide – zadebiutował na pecetach w październiku 2015 roku i dokładnie rok później trafił na konsole. Wygląda zatem na to, że w przypadku dwójki okres oczekiwania będzie krótszy, lecz oczywiście szczegóły są jeszcze nieznane.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.