Wasz pokój też może pachnieć jak chylące się ku upadkowi megamiasto

Warhammer 40 000: Darktide. Wasz pokój może pachnieć mroczną plagą
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W końcu nastał dzień premiery wielce oczekiwanego Warhammer 40 000: Darktide. Nowa gra osadzona w mrocznym świecie przyszłości doczekało się niecodziennego gadżetu.

Coś ostatnio jest dziwnego z tymi gamingowymi gadżetami. Xbox zapowiedział specjalne zimowe bluzy na nasze pady, a i Games Workshop niecodziennie świętuje premierę wyczekiwanej gry. W końcu na rynku zadebiutował Warhammer 40 000: Darktide. To nowa kooperacyjna gra osadzona w uniwersum 40K, która w swoim jestestwie dość mocno przypomina fantastyczne Vermintide. Tym razem trafimy do przyszłości, choć znów przyjdzie nam siekać, rąbać i strzelać naszą drogę przez zastępy zła.

Tytuł przemyślany został jako gra kooperacyjna, więc najpewniej najlepiej będą w nim bawić się gracze w drużynie. Mimo wszystko każdy fan tego uniwersum znajdzie tu coś dla siebie, bo klimat dosłownie wylewa się w ekranu. Patrząc na same materiały w sieci, jestem w stanie stwierdzić, że nie było jeszcze aż tak klimatycznej produkcji WH 40K. I to dobrze, ale i tak czegoś tu brakuje… może zapachu?

Warhammer 40 000: Darktide ze świecami zapachowymi

Otóż to! Tyle że to nie jest już problemem, bo powstały specjalne świecie zapachowa inspirowane grą. Produkt jest certyfikowany przez Games Workshop, więc raczej nie powinniśmy martwić się o same nuty zapachowe. Dokładnie nie wiemy, co w nich znajdziemy, ale całość ma pachnieć co najmniej osobliwie.

Wprowadź zapach Tertium do swoich sesji gry, walcząc o odzyskanie kontroli nad miastem.

– czytamy w opisie produktu

Wychodzi więc na to, że świece pachną niczym zainfekowane kosmiczną plagą i zepsuciem, chylące się ku upadkowi megamiasto. W sumie spoko, o ile nie zemdleję przez to w trakcie rozgrywki. Z drugiej strony klimat gry jest tak mocny, że jeszcze czując ten zapach, mógłbym chyba zgubić poczucie własnej rzeczywistości. Obecnie produkt możemy kupić na stronie Merchoid za 18,99 euro.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie