Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

W War Thunder zagoszczą nowe okręty

Lekkie krążowniki wypłyną na wody.

Przed zbliżającymi się zamkniętymi testami beta modułu marynarki w War Thunder, twórcy z Gaijin Entertainment prezentują nową klasę okrętów – lekkie krążowniki. To wyposażone w najpotężniejsze działa jednostki, które stanowić będą trzon każdej morskiej floty. Należy uważać na ich relatywnie delikatny pancerz, który sprawia, że lekkie krążowniki są szybkie i zwrotne, ale jednocześnie nie mogą przyjąć na siebie wielu pocisków.

Dwa pierwsze lekkie krążowniki, które trafią do War Thunder, to brytyjski HMS Enterprise oraz włoski Bartolomeo Colleoni. Brytyjska jednostka klasy Emerald rozwija prędkość 33 węzłów i jest wyposażona w przyzwoity pancerz 76,4 mm do spółki z siedmioma działami głównymi 152 mm, działkami przeciwlotniczymi, karabinami maszynowymi oraz wyrzutniami torped. Bartlomeo Colleoni jest szybszy, rozwija prędkość do 37 węzłów. Posiada także znacznie cieńszy kadłub, jedynie 24 mm. Rekompensatą jest aż osiem dział głównych 152 mm oraz sześć dział dalekiego zasięgu 100 mm. Włoski krążownik znacznie gorzej radzi sobie z lotnictwem, ale dzięki swojej zwrotności znacznie łatwiej unika torped.

W bitwach morskich War Thunder lekkie krążowniki umieszczane są początkowo z daleka od mniejszych jednostek przeciwnika, bowiem nawet w walce przeciwko dwóm mniejszym niszczycielom radzą sobie nadzwyczaj dobrze. W starciach na niewielkich odległościach są jednak wystawione na ostrzał pociskami przeciwpancernymi i torpedami, które dosłownie rozrywają ich niezbyt imponujący pancerz. Strategiczne wykorzystanie eskorty w postaci niszczycieli pozwoli jednak lekkim krążownikom wykorzystać swój potencjał bojowy i przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Źródło: Materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%