W skali globalnej sprzedano 7 mln konsol PlayStation 4. Zapowiedziano także nową aktualizację

Sony ma sporo powodów do radości.

Do dnia 6 kwietnia 2014 roku, sprzedano bowiem aż 20,5 mln gier, mowa zarówno o wersjach cyfrowych jak i pudełkowych. Andrew House będący prezesem Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) poinformował, że podróż z PS4 dopiero się zaczyna, a firma robi wszystko w kierunku zaspokajania potrzeb klientów i zapewnienia nowych ekscytujących wrażeń.


Rzucono również na światło na aktualizację sprzętową 1.70, która wprowadza sporo znaczących zmian. Użytkownicy platformy jeszcze przed premierą gry będą mogli pobrać tytuł na dysk twardy, aby w dniu premiery móc natychmiast przystąpić do zabawy.

Osoby, które lubują się w rejestrowaniu fragmentów rozgrywki i dzieleniu się nimi z innymi graczami, ucieszą się na wieść o nowej aplikacji nazwanej SHAREfactory. Pozwoli na dodawanie do uchwyconego pliki video: muzyki, tekstu czy też własnego komentarza przy wykorzystaniu PlayStation Camera. Poinformowano również o zniesieniu blokady HDCP, która utrudniała zapisywanie w przystępny sposób obrazu i dźwięku.

Data wypuszczenia łatki systemowej nie została jeszcze ustalona:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

8 Shares
Share8
+1
Tweet