Pokaz “ezoterycznej” gry RPG o Warszawie pod caratem Rosji opóźniony. 11 bit Studios prosi o cierpliwość

Vitriol od 11 bit Studios z późniejszym pokazem. Przesunięto wydarzenie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wydawca 11 bit Studios zdecydował się na przesunięcie pokazu ambitnego polskiego RPG-a Vitriol. Na więcej informacji musimy więc trochę zaczekać.

Już Seven: The Days Long Gone pokazało, że Fool’s Theory z Bielska-Białej ma wiele świetnych pomysłów. Ich debiutancki projekt może nie zachwycił świata, ale miał wiele ciekawych idei, w tym sam projekt świata. Deweloperzy idą za ciosem i już tego lata mieliśmy dowiedzieć się więcej o intrygującym Vitriol. Pokaz RPG-a został jednak przesunięty.

11 bit Studios na Twitterze poinformowało, że oficjalna zapowiedź nadejdzie później. Nie podano przy tym żadnej daty, ale bezpiecznie byłoby założyć, że stanie się to gdzieś z końcem tego roku. Twórcy potrzebują więcej czasu, aby pokazać nam, co przez ostatnie lata szykowali.

Wiemy, że wielu z was nie może się doczekać, aby usłyszeć więcej szczegółów na temat Codename Vitriol, nowej gry od Fool’s Theory i 11 bit Studios. Jest to głęboki, moralnie dwuznaczny, napędzany narracją RPG badający ezoteryczną stronę rzeczywistości i nie możemy się doczekać, by zacząć odsłaniać tajemnice otaczające ten projekt. Globalne ujawnienie było początkowo planowane na lato, ale zdecydowaliśmy się poświęcić trochę więcej czasu na przygotowania. Obiecujemy, że nie potrwa to długo, więc bądźcie czujni!

– czytamy w poście na Twitterze

Nie do końca wiadomo, czym w pełni będzie projekt Vitriol, ale twórcy zdążyli nas już zapewnić, iż mamy do czynienia z “ezoterycznym” RPG-iem. Tytuł ma zaskoczyć nas mrocznym klimatem i poważnym podejściem do kształtowania własnej historii. Szczególnie ciekawie zapowiada się warstwa narracyjna. Cała akcja toczyć się ma w Warszawie pod rosyjskim zaborem na początku XX wieku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie