Vane – nowy tytuł od twórców Battlefield 3, Killzone oraz The Last of Guardian

Zapowiada się kawał dobrej przygodówki. Kiedy data premiery? – Jak gra będzie gotowa – odpowiadają panowie ze studia Friend & Foe.

To mały zespół, składający się z pięciu osób. Choć grupa nieduża, nie można jej odmówić doświadczenia. Założyciele Friend & Foe pracowali niegdyś w wielkich korporacjach, odpowiedzialnych choćby za trzeciego Battlefielda. Teraz tworzą na własną rękę. Ogłosili właśnie nowy tytuł – Vane.


Na razie produkcja owiana jest tajemnicą. Wiadomo jednak, że podczas wielkiej przygody poznamy losy dziecka, obdarowanego dziwnymi zdolnościami. Przemierzymy nieznany kraj, zamieszkały przez niebezpieczną cywilizację.

Vane to gra przygodowa oparta na otwartym świecie, tajemnicy i eksploracji – piszą o tytule twórcy. Dodają, że na naszej drodze stanie również sporo zagadek do rozwiązania.

Studio zdradziło ponadto, że Vane zaoferuje nam tryb rozgrywki dla jednego gracza. Tytuł na pewno wyjdzie na PC, choć rozważane są jeszcze inne platformy. Nie podano ich tak samo, jak nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery tytułu. Prezentujemy jednak pierwsze screeny, które trafiły do sieci.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet