Uncharted: The Lost Legacy – twórcy ujawniają szczegóły fabuły

Czy Nathan Drake pojawi się w nowej historii Uncharted?

Uncharted: The Lost Legacy znalazło się na okładce kwietniowego wydania magazynu Game Informer i jak to zwykle bywa, niektóre informacje przedwcześnie wyciekły do sieci. Możemy dzięki temu dowiedzieć się, jakie będą niektóre składowe fabuły. Jeśli nie chcecie sobie psuć zabawy z nowym Uncharted: The Lost Legacy, lepiej nie sięgajcie wzrokiem po kolejne akapity.

Gracz w Uncharted: The Lost Legacy wcieli się Chloe, która zatrudnia do pomocy Nadine – postać znaną z czwartej części gry. Nadine ma kontakty u najemników i dzięki swojemu doświadczeniu zna jednego ze złoczyńców Aseva. Asev z kolei sądzi, że jest potomkiem Imperium Hoyosala trwającego do XIV wieku.

Asev jest chętny na zdobycie legendarnego artefaktu, który Chloe oraz Nadine chcą pozyskać dla siebie. Główną lokacją w grze będą Indie, które Chloe są dobrze znane, ale niestety źle się kojarzą. Chodzi o śmierć jej ojca.

Co ciekawe, sama rozgrywka będzie nieco inna niż w Uncharted 4. Ma być mniej efektownie, sama Nadine nie będzie potrafiła wykonywać takich akrobacji jak Nathan. Rozgrywka ma bardziej polegać na skradaniu.

A co ze samym Nathanem? Ten ma pojawić się jedynie w opowieściach i wspomnieniach bohaterek. Oczywiście Naughty Dog nie wyjawia wszystkiego, więc być może jakiś krótki epizod również dostanie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.