Uncharted 4 dużo zyska na PS4 Pro? Porównanie z wersją na zwykłą PS4

Uncharted 4 dużo zyska na PS4 Pro? Porównanie z wersją na zwykłą PS4
Filmiki z gier Newsy Polecamy PS4

Nathan Drake przenosi się na 4K.

Ostatnie dni zalewają nas porównaniami grafiki PS4 Pro vs PS4, lecz nic dziwnego – Sony przedstawiło mocniejszą wersję swojej konsoli i każdy chce zobaczyć, w jaki sposób odczujemy to podczas grania.

Tym razem mamy dla Was konfrontację grafiki dotyczącą szlagierowego tytułu na obecną generację sprzętu od Sony, czyli Uncharted 4: Kres Złodzieja. YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 porównał ujawnione przez Japończyków sceny z wersji tytułu hulającej na PS4 Pro z tymi, które już od dawna możemy oglądać na standardowej czwórce. Co prawda są to filmiki przerywnikowe, a nie właściwa rozgrywka, lecz i tutaj widać różnice.

Jak zaznacza autor porównania, pierwsze co rzuca się w oczy to zmniejszony nieco efekt rozmycia na PS4 Pro oraz większa szczegółowość tekstur, co widać np. na ubraniach postaci. Czy zmieniło się coś jeszcze, oprócz oczywiście podwyższonej rozdzielczości? Zapraszamy do oglądania podkreślając, że porównanie zostało sporządzone w rozdzielczości 4K, zatem kto dysponuje odpowiednim monitorem, niech nie zapomni przełączyć filmiku na najwyższą jakość.

Waszym zdaniem warto przesiąść się na PS4 Pro?

Infamous First Light – PS4 vs PS4 Pro. Porównanie grafiki w rozdzielczości 4K

Po zapowiedzi PS4 Pro oraz przedstawieniu kilku pierwszych gier, które będą wspierały nową wersję konsoli, w sieci pojawia się sporo porównań grafiki, przedstawiających różnice pomiędzy grami na obecnej i nadchodzącej czwóreczce.

Swoją cegiełkę dokłada do tego YouTube’r posługujący się nickiem Cycu1, zestawiając podobne sceny Infamous First Light uruchomione na PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Porównanie zostało sporządzone w rozdzielczości 4K.

Ciekawe, jak deweloperzy wykorzystają potencjał drzemiący w PS4 Pro. Wszystko dopiero przed nami, lecz liczymy, że nie skończy się jedynie na drobnych poprawkach i wyższej rozdzielczości. Skusicie się na zakup nadchodzącej Pro?

The Elder Scrolls Online na PS4 Pro w natywnej rozdzielczości 4K

Sony zapowiedziało podczas imprezy PlayStation Meeting, że The Elder Scrolls Online będzie jednym z pierwszych tytułów wspierających PlayStation 4 Pro.

– Po premierze PS4 Pro w dniu 10 listopada, od razu będziecie mogli grać w The Elder Scrolls Online w natywnej rozdzielczości 4K. Jeśli uruchomisz The Elder Scrolls Online na PS4 Pro podłączonej do telewizora wyświetlającego maksymalnie 1080p, doświadczysz wzrostu graficznej wierności. Jeśli użyjesz ekranu 4K, gra automatycznie uruchomi się w rozdzielczości 4K – tłumaczy Bethesda na swojej oficjalnej stronie.

Poniżej możecie zobaczyć trailer The Elder Scrolls Online na PS4 Pro. Żeby ujrzeć wszystko w pełnej krasie, trzeba oczywiście posiadać monitor 4K.

Rise of the Tomb Raider – PC kontra PS4 Pro 4K

Square Enix pokazało wczoraj screeny z Rise of the Tomb Raider w wersji na PlayStation 4 Pro. Produkcja ma działać na tym sprzęcie w rozdzielczości 4K. Tylko czy w porównaniu do natywnego 4K na PC prezentuje się lepiej?

Otóż jeden z użytkowników forum NeoGAF zestawił ze sobą dwa screeny z Rise of the Tomb Raider – wersja PC 4K oraz z PS4 Pro w 4K. Różnica jest widoczna od razu – przewagę ma komputerowa wersja ze względu na natywne 4K. W przypadku nowej konsoli Sony mówimy jedynie o skalowaniu rozdzielczości.

Wam która wersja się bardziej podoba?

rise-of-the-tomb-raider

Rise of the Tomb Raider – PS4 Pro vs Xbox One. Porównanie grafiki

Jedną z pierwszych gier, jakie Sony zaprezentowało na PlayStation 4 Pro, było zmierzające na tę konsolę (oraz standardowy model PS4Rise of the Tomb Raider.

Tytuł został wydany już w zeszłym roku na konkurencyjnego Xbox One, zatem można zobaczyć, jak prezentuje się zestawienie obu wersji. O stosowne porównanie grafiki pokusił się YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1, który zaznacza, że wersja na PS4 Pro odznacza się lepszej jakości teksturami (przyjrzyjcie się ubraniom panny Croft).

Czy to jedyne różnice? Zapraszamy do oglądania i komentowania. Przypominamy również, że Rise of the Tomb Raider pojawi się na konsoli PlayStation 4 już w przyszłym miesiącu, 11 października.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie