Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Układ Warszawski vs NATO w nowej taktycznej strzelance od twórców Rising Storm 2: Vietnam

Studio Antimatter Games, twórcy serii Rising Storm wydanej przez Tripwire Interactive, ogłosili właśnie swoją nową grę. To taktyczny FPS noszący tytuł 83. Zapraszamy na pierwsze szczegóły, zwiastun oraz garść screenów.

83 to zapowiedziany właśnie shooter w klimatach zimnej wojny, który przeniesie nas do alternatywnego roku 1983 i przedstawi konflikt pomiędzy siłami NATO a członkami Układu Warszawskiego.

Deweloper wspomina, że choć akcja 83 dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, gra skupi się na realizmie przedstawienia walk oraz odwoła się do autentyczności historycznej jeśli chodzi o pojazdy czy bronie. Nie zobaczymy zatem oręża, które nie było używane przez wojsko w tamtych latach. – 83 będzie miało duże mapy, wszystkie w realistycznych lokalizacjach, w których gracze będą walczyć jako siły Układu Warszawskiego lub NATO w globalnym konflikcie – zaznaczają twórcy tytułu (dzięki DSO Gaming).

Studio Antimatter Games chwali się również funkcją tzw. Trwałej Wojny, która zostanie zaaplikowana w grze 83. Sprowadza się to do tego, że każde zabójstwo czy przejęcie na mapach będzie śledzone przez system oraz rejestrowane, by złożyć się na ogólny wynik starcia. Ma to skutkować namacalnym i widocznym wpływem na kolejne mecze, bez względu na to, na którym serwerze będziemy grali.

Ponadto deweloperzy wspominają o zupełnie innym sposobie nagradzania wybitnych graczy – wykraczającym poza zwykłe przedmioty, osiągnięcia i tytuły – niż w innych FPS-ach. Szczegółów jednak nie podano. Więcej informacji o 83 poznamy w najbliższych miesiącach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się