Udostępniono nowe materiały filmowe z Nosgoth

Jeśli jesteście spragnieni gier akcji bazujących na modelu free-to-play, to tytuł studia Psyonix, może Was zainteresować.

Czy nazwa produkcji przywołana w tytlu newsa, budzi wasze skojarzenia z krainą, gdzie rozgrywały się gry z serii Legacy of Kain? Jeśli udzieliliście twierdzącej odpowiedzi, to trafiliście w dziesiątkę.

Grę należy jednak traktować jako spin-off, który nie kontynuuje wątków fabularnych z poprzednich odsłon. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż tytuł nastawiony jest na rozgrywkę wieloosobową i nie zawiera trybu kampanii dla pojedynczego gracza (twórcy położyli nacisk na multi). Nie uświadczycie tu również bohaterów takich jak Kain czy Raziel, znanych fanom serii.

Pozycja oparta jest na prowadzeniu pojedynków, które rozgrywać się będą między dwiema stronami konfliktu, ludźmi i wampirami. Każde ze stronnictw dysponuje innymi klasami postaci i charakterystyczną dla nich taktyką – istoty ludzkie preferują walkę na dystans (m. in. przy wykorzystaniu kuszy), a krwiopijcy walczą w zwarciu.

Jedną z niewielu cech, która budzi skojarzenia z wcześniejszymi częściami, jest mroczna atmosfera i spora dawka brutalności. Hektolitry czerwonej posoki oraz rozczłonkowywanie ciał jest tu na porządku dziennym. Mimo, że gra jest darmowa, to standardowo zawiera mikropłatności, których obecność nie powinna jednak zaburzyć równowagi w świecie gry. Zdają się to potwierdzać osoby, które już zetknęły się z wersją betą i nie zauważyły by zakup wirtualnego złota miał gwarantować zwycięstwo.

Docelową platformą sprzętową, na jakiej ukaże się Nosghoth, jest PC. Data wydania pełnej wersji nie została jeszcze dokładnie potwierdzona:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.