Czy to Uncharted 5? Nowa reklama PS5 zawiera bardzo ciekawe fragmenty

Uncharted 5 pokazane na spocie PS5? Coś może się szykować
Newsy PC PS5

Czyżby Sony teasowało nam Uncharted 5 albo coś w klimacie uwielbianej serii od Naughty Dog? Nowy materiał wideo dość jawnie to sugeruje.

Zanim ktokolwiek zacznie zaprzeczać mym słowom – jasne, Naughty Dog jednoznacznie wyjaśniło niedawno, że skończyło z serią Uncharted. Pamiętajcie jednak, że Sony mogło oddać to IP w ręce innych deweloperów. W końcu mało prawdopodobne jest to, że korporacja zrezygnuje z przynoszącej tak duże profity marki.

Uncharted 5 czy coś jeszcze innego?

Niedawno dostaliśmy nowy spot reklamujący PlayStation 5 skupiający się wokół gier, jakie ukazały się na tej platformie. Sony przy okazji zachęca fanów do odkrywania wszystkich nawiązań samodzielnie. Mamy tu “mrugnięcia okiem” do fanów choćby Gran Turismo, Returnal czy God of War. Cała reklama stylizowana jest na “wiadomości” z PS5. Pomysłowe, ale jest tu także coś jeszcze.

Mniej uważni widzowie mogą nawet przegapić te krótkie urywki, ale w materiale pojawiło się parę kadrów z aktorskiego zwiastuna… czegoś. Problem w tym, że nie jest to nic, co może być kojarzone z jakąkolwiek wydaną już grą od studiów Sony. Fragmenty przedstawiają kobietę ubraną jak poszukiwaczkę przygód, która z pochodnia w ręku eksploruje jaskinię. W środku najwyraźniej znajduje się skarb. Później dostajemy zbliżenie na szkatułkę i twarz kobiety.

https://www.youtube.com/watch?v=TXwhpK4y-5Q

Oczywiście pierwszym, co przywodzą fragmenty na myśl, jest Uncharted. Tyle że w serii nie było postaci podobnej do kobiety widocznej na zwiastunie. Do twórcy marki przyznali, że nie będą jej kontynuować. Tyle że już od jakiegoś czasu są plotki o rzekomym reboocie marki. Istnieje więc spora szansa, że kolejna gra już powstaje i być może jest nawet bliżej, niż myślimy. Może za nią odpowiadać inne studio, a całość niekoniecznie będzie zwyczajnym rebootem, a trochę bardziej kontynuacją głównej serii. Jeżeli graliście w Uncharted 4 to wiecie, że [SPOILER] Nathan Drake i Elena mają córkę, która wyraźnie interesuje się życiem swoich rodziców. Być może dziewczyna pójdzie w ślady ojca i matki?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie