Ubisoft stawia na Watch Dogs 2 i przedstawia wyniki finansowe

Ostatnie kilka miesięcy dla firmy były naprawdę udane.

Ubisoft przedstawiło najnowsze wyniki finansowe oraz plany na kolejne miesiące. W ostatnim kwartale firma sprzedała towar o wartości ponad 139 mln euro, czyli aż o około 44% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku (mowa o pierwszych trzech miesiąca roku fiskalnego firmy). Co warto podkreślić, to aż 75% sprzedaży stanowiły gry w wersji cyfrowej. Rok temu było to 56%. Czyżby duża liczba promocji skłoniła graczy to wydawania pieniędzy na cyfrowe wersje gier? Bardzo możliwe. Widać zatem, że cyfrowa dystrybucja gier to przyszłość naszej branży.

Z najnowszego raportu Ubisoftu wyczytujemy też, że najwięcej gier tego wydawcy sprzedaje się na konsoli PlayStation 4, a jest tego aż 31%. Sony jest zatem głównym partnerem dla Ubisoftu. Drugie miejsce przypadło rynkowi PC – 26%, co pokazuje mocną pozycję komputerowych graczy. Na trzecim miejscu znalazł się Xbox One z wynikiem 23%, a dalej Xbox 360 oraz PlayStation 3 z takim samym 3% wynikiem. W porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku, zmalało znaczenie Wii oraz Wii U z 3% do 2%. Na uwagę zasługuje spora różnica w sprzedaży gier na Xboksa One. Otóż w pierwszych trzech miesiącach poprzedniego roku fiskalnego najnowsza konsola Microsoftu mogła liczyć na 11% udziału w sprzedaży gier Ubisoftu, a w tym jak wspominaliśmy już 23%. Sony miało odpowiednio wynik równy 27% oraz 31%. Jak widać większa sprzedaż konsoli Microsoftu przyczyniła się od razu do zwiększenia liczby sprzedanych sztuk samych gier.


Ubisoft – plany na przyszłość

Przy okazji publikacji raportu dowiedzieliśmy się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy firma będzie skupiać się przede wszystkim na Watch Dogs 2. Dopiero kolejny rok przyniesie zmianę w postaci promocji chociażby Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands. Dla przypomnienia dodamy, że premiera Watch Dogs 2 ma nastąpić 15 listopada tego roku. Na Wildlands poczekamy aż do 7 marca 2017 roku.

Darmowy Tom Clancy’s Splinter Cell z okazji 30-lecia firmy

Niedawno Ubisoft zrobiło graczom miły prezent. Otóż aż do połowy sierpnia można pobrać darmowe Tom Clancy’s Splinter Cell – pierwszą część gry. Francuska firma zamierza rozdać w nadchodzących miesiącach jeszcze pięć innych gier za darmo z okazji 30 lat istnienia firmy. Tom Clancy’s Splinter Cell jest drugim tytułem biorącym udział w akcji. Pierwszy to Prince of Persia: Piaski Czasu, który nadal można zgarnąć za free z oficjalnej strony wydawcy.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

26 Shares
Share26
+1
Tweet