Nie możecie doczekać się Olimpiady? To coś dla Was!

Zimowe szaleństwo.

Firma Ubisoft ogłosiła, że Steep Road to the Olympics, rozszerzenie do gry sportowej w otwartym świecie Steep i oficjalny licencjonowany produkt Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang, przedstawiać będzie licznych zawodowych sportowców z całego świata, pojawiających się w trybie fabularnym w grze.

Dostępne od 5 grudnia 2017 roku na PlayStation 4 (wraz z opcjami rozszerzonymi dla PS4 Pro), Xbox One (wraz z opcjami rozszerzonymi dla Xbox One X) i PC, Steep Winter Games Edition zawierać będzie podstawową wersję gry Steep oraz dodatek Steep Road to the Olympics. Tytuł można już zamawiać przedsprzedaży.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

W trybie fabularnym Steep Road to the Olympics gracze poznają historię młodego sportowca, uprawiającego trzy dyscypliny freestylowe (big air, half pipe i slopestyle), który chce wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich i jako pierwszy w historii zdobyć złoto w trzech dyscyplinach freestylowych. Zawody odbędą się w niepowtarzalnych górach Korei Południowej, gdzie w lutym odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Gracze będą mogli odkryć też góry Japonii, jeżdżąc w unikatowych warunkach śniegowych i niesamowitych lokalizacjach.

W Steep Road to the Olympics, przed każdym wyzwaniem, gracze otrzymają wskazówki treningowe i porady od olimpijczyków, w trakcie różnych zawodów, na różnych trasach, a także podczas samych igrzysk. Porady wideo 10 legend i wschodzących gwiazd zostaną zintegrowane z grą, a wśród sportowców pojawią się: Lindsey Vonn, amerykańska narciarka alpejska, która wygrała liczne zawody, w tym złoty medal w zjeździe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w roku 2010; Kevin Rolland, francuski narciarz freestylowy i ryzykant, który zdobył olimpijski brąz w halfpipie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w roku 2014; Sage Kotsenburg, amerykański snowboarder, który zdobył pierwsze w historii olimpijskie złoto w męskim slopestyle snowboardowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w roku 2014; Ayumu Hirano, japoński snowboarder, który zdobył srebro olimpijskie w halfpipie na olimpiadzie w roku 2014; Alexis Pinturault, francuski narciarz alpejski i medalista olimpijski z roku 2014 w slalomie gigancie; Tessa Worley, francuska zawodniczka występująca we wszystkich pięciu dyscyplinach alpejskich i specjalistka w slalomie gigancie; australijski snowboarderScotty James, podwójny mistrz świata w halfpipe’ie i mistrz Superpipe 2017; GusKenworthy, amerykański narciarz freestylowy, który zdobył srebrny medal w SkiSlopestyle podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w roku 2014; młoda amerykańska snowboardzistka i mistrz Slopestyle snowboardu z 2017 – Julia Marino, i Bode Miller, złoty medalista olimpijski i najbardziej utytułowany amerykański narciarz alpejski wszech czasów.

Dodatek zawierać będzie nowe dyscypliny narciarstwa alpejskiego, snowboardu i freestyle’u na nartach, w tym: slalom gigant, slalom,super-G, zjazd,paralel giant slalom, halfpipe, snowboard cross, slopestyle, halfpipe na nartach, skicross i skislopestyle.

Dodatek Steep Road to the Olympics można kupić za 30€, a Steep Winter Games Edition zawierające podstawową wersję gry Steep oraz dodatek, kosztuje 50€. Steep Winter Games Gold Edition, zawierające podstawową wersję gry Steep, dodatek oraz przepustkę sezonową roku 1, dającą graczom dostęp do trzech poprzednio wydanych pakietów DLC z dodatkowymi dyscyplinami, wyzwaniami i strojami, dostępne będzie w cenie 70€.


Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.