Przykra niespodzianka w PS Plus. Pogrom gier Ubisoftu

PS-Plus-Ubisoft
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Szykujcie się na koniec białego szaleństwa w PS Plus. Niespodziewanie do usuwanych gier z katalogu Extra dołączył znany tytuł Ubisoftu.

Choć sądziłem, że znamy już wszystkie gry wyrzucane z PS Plus Extra w sierpniu, prawda jest inna. Okazuje się bowiem, że pod koniec miesiąca pożegnamy jeszcze jeden i to bardzo znany tytuł od Ubisoftu. Zatem łącznie z grami usuwanymi we wrześniu, stracimy wkrótce dostęp do 9 produkcji.

PS Plus i utracone gry w sierpniu. Kolejne odejdą we wrześniu

W sierpniu Sony usunęło już z PS+ Extra takie hity jak Borderlands 3, The Crew 2 czy trzy części z serii Yakuza. Oprócz tego pożegnaliśmy kilka innych tytułów, łącznie “padło” ich aż 10. Niestety, będzie jeszcze jedenasta strata. Okazało się, że z usługi po cichu wylatuje Steep, czyli sandboksowy symulator zimowych sportów ekstremalnych od Ubisoftu.

Na karcie Steep w PlayStation Store pojawiła się informacja, że tytuł pozostanie w katalogu Extra jedynie do 31 sierpnia 2023, godziny 11:00 czasu polskiego. Zatem mamy dokładnie 10 dni, by jeszcze raz wskoczyć na górkę i poczuć adrenalinę. To w zasadzie drugi duży tytuł od Ubi, który żegna się z PlayStation Plus. Kilka dni temu usunięto z usługi The Crew 2.

A to jeszcze nie koniec gier do odstrzału. Znamy przecież już listę produkcji, które zostaną usunięte z Plusa we wrześniu. A na niej… kolejne trzy gry AAA od Ubisoftu.

19 września z PS+ Extra wyrzucone zostaną następujące produkcje:

  • Chicory A Colorful Tale
  • Death End re;Quest 2
  • Deathloop
  • Nidhogg 2
  • Through the Darkest of Times
  • Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands
  • Watch Dogs
  • Watch Dogs 2

Sporo strat czeka posiadaczy usługi od Sony. Korzystajcie więc i grajcie we wszystkie gry o których wspomniałem, bo czas leci!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie