Ubisoft nie wyda nowych gier na PS3 i X360, poza jedną serią

Firma potwierdziła również, że ma w zanadrzu niezapowiedziany jeszcze tytuł AAA. Jak sądzicie, co to może być?

Szef Ubisoftu, czyli Yves Guillemot, nie ma niestety dobrych wieści dla posiadaczy last-genów. Podczas wczorajszego wystąpienia ujawnił, że firma nie zamierza dłużej wspierać starszych konsol. Tylko jedna seria nadal będzie się pojawiać na PS3 i Xboksie 360.


Jedynie nowe odsłony Just Dance będą się pojawiały na last-genach. Ale inne produkty, jak Assassin’s Creed, Rainbow SixThe Division czy niezapowiedziane jeszcze marki, nie będą wydawane w wersjach na starsze konsole – tłumaczy Yves Guillemot.

Wygląda zatem na to, że Ubisoft skupi się teraz jedynie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wczoraj zapowiedziano oficjalnie nową odsłonę Assassin’s Creed, lecz jednocześnie wyszło na jaw, że firma trzyma w zanadrzu jeszcze jednego asa w rękawie.

Najpóźniej do kwietnia 2016 roku Ubisoft wyda niezapowiedziany jeszcze tytuł AAA. Yves Guillemot nie zdradził niestety, czy chodzi o całkowicie nowe IP czy też może kontynuację jednej ze znanych już serii. Pewne jest natomiast to, że podczas czerwcowych targów E3 nie usłyszymy ani słowa o tajemniczym tytule. Jak sądzicie, co to może być?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

48 Shares
Share48
+1
Tweet