Assassin’s Creed Syndicate – szczegóły nowej części popularnej serii

Tym razem Ubisoft przenosi nas do Londynu w XIX wieku. Sporo się zmieni w serii. Znamy datę premiery i docelowe platformy. Prezentujemy też obszerne filmiki z rozgrywki i pierwszy oficjalny zwiastun!

Ubisoft właśnie przedstawiło garść szczegółów dotyczących najnowszej odsłony Assassin’s Creed. Potwierdzone zostało, że gra będzie nosić podtytuł Syndicate. Głównym bohaterem został Jacob Frye. Akcja będzie się rozgrywać na terenie Londynu, a twórcy postanowili przenieść nas do roku 1868. Rewolucja parowa trwa w najlepsze, zatem możemy spodziewać się kilku misji na pociągach, w których nawet ma być możliwe skakanie z jednej pędzącej maszyny na drugą. Nie zabraknie też tradycyjnych bryczek, którymi nasz protagonista będzie mógł w bardzo szybki sposób poruszać się po mieście, a także chować w środku unikając kontaktu z wrogiem.

Ubisoft podało również, że sporą wagę przywiązuje do walki. Ze względu na przeniesienie gry do nowych czasów, bohater nie będzie cały czas biegać z mieczem, aby nie zwrócić uwagi straży. Będzie za to trzymać przy sobie małą broń palną oraz poukrywane ostrza. Nowością ma być coś na wzór haka, którego Jacob niczym Batman będzie wystrzeliwać w górę, przyczepiając się, a następnie podciągając na górną część budynków. To pozwoli znacznie szybciej dostać się na szczyt domu, czy nawet katedry.

W grze będzie też kontynuowany motyw templariuszy, nie zabraknie również licznych gangów, z którymi gracz będzie mógł zawierać sojusze.

Co jeszcze wiemy o produkcji? Ubisoft podaje takie oto informacje:

  1. Gracze mogą stworzyć najpotężniejszy gang Wielkiej Brytanii z Jacobem na czele.
  2. Tajne kryjówki wrogów można infiltrować przy pomocy całego arsenału środków, przydatnych także przy przejęciu władzy nad całym Londynem: od napadów na pociągi po niesienie ratunku nielegalnie zmuszanym do pracy dzieciom – nic nie powstrzyma gracza od wprowadzenia sprawiedliwości na ulice metropolii.
  3. Jako zuchwały Jacob Frye stajesz przeciwko wrogom uzbrojony w nowe typy broni (laskę ze szpadą, nóż kukri oraz kastet) i posiadając nowy zestaw zabójczych ruchów.
  4. Ulepszona taktyka walki z ukrycia pozwoli tropić cele, a nowe wynalazki (strzała z liną) pozwolą szybciej wspinać się na budynki i usuwać wrogów z zaskoczenia.
  5. Przemieszczaj się stylem parkour przez poruszające się pojazdy, ścigaj wrogów, lub sam zmyl pościg. Bierz udział w wyścigach powozów, lub rozbijaj się barką po Tamizie.

Co ciekawe, gra będzie dostępna jedynie na konsolach najnowszej generacji oraz PC, czyli wykluczone zostały Xbox 360 i PlayStation 3 (tak samo było w przypadku AC: Unity). Na Xboksie One i PlayStation 4 gra zadebiutuje 23 października tego roku. Nie została jednak potwierdzona data premiery dla wersji komputerowej. Ubisoft w tej chwili podaje jedynie, że będzie to jesień tego roku. Czyżby oznaczało to czasową wyłączność dla konsol?

Assassin’s Creed: Syndicate – screeny:

Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun, a także dwa obszerne filmiki z rozgrywki.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.