Twórcy Spider-Mana i Ratchet & Clank wykupieni!

0 komentarzy

Niezależne studio Insomniac Games znane jest przede wszystkim ze współpracy z Sony, choć również dla Microsoftu wyprodukowało świetne Sunset Overdrive. Teraz deweloper przechodzi w ręce Japończyków i skupi się na grach dla PS5.

Sony zbroi się przed nadejściem kolejnej generacji konsol przejmując kolejnego ważnego gracza na rynku – Insomniac Games. Studio zostało wykupione przez Japończyków, o czym dowiedzieliśmy się podczas nocy otwarcia targów gamescom 2019.

Insomniac Games – tylko gry na PS5

Sony informuje, że Insomniac Games stało się właśnie 14 zespołem w rodzinie PlayStation’s Worldwide Studios. Oznacza to, że romans dewelopera z Microsoftem, którego dzieckiem było Sunset Overdrive, już nigdy się nie powtórzy.

Ostatnia gra od Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4, okazała się wielkim hitem. Do lipca 2019 roku tytuł sprzedał się w nakładzie ponad 13,2 mln egzemplarzy na całym świecie, co jest rewelacyjnym wynikiem. Nic zatem dziwnego, że Sony zależy na tym, by tak cenny deweloper nie myślał o ewentualnych skokach w bok i skupił się jedynie na produkcji gier dla PS5.

Przypominamy, że studio Insomniac Games powstało w 1994 roku i bardzo długo, przez 25 lat, pozostało niezależne. Spod skrzydeł dewelopera wyszły takie marki jak Spyro, Ratchet & Clank czy Resistance.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się