Twórcy tegorocznego hitu pracują nad grą o zombie. W sieci długi gameplay

Nakwon: Last Paradise
Newsy PC

Firma Mintrocket zdobyła w tym roku serca graczy za sprawą gry Dave the Diver. Uroczy tytuł o nurku, którego życie pełne jest przygód, osiągnął świetny wynik ocen graczy i recenzentów. Teraz deweloperzy postanowili zaprezentować nową grę ze swojego portfolio. Co ciekawe, tytuł ten nie jest ani kolorowy, ani relaksujący — to bowiem gra o inwazji zombie.

Po Dave the Diver czas na inwazję zombie

Dave the Diver to bez wątpienia jedna z ciekawszych premier tego roku. Dwuwymiarowa gra przygodowa opowiada historię tytułowego Dave’a, który para się nurkowaniem, łowieniem ryb i przygotowywaniem sushi. Gra ma do zaoferowania znacznie więcej niż proste czynności znane z symulatorów, dlatego gracze bardzo szybko pokochali ten wyjątkowy tytuł. Nie bez powodu średnia ocen w wielu przypadkach przekracza nawet 8 czy 9 na 10. Tym bardziej cieszy, że deweloperzy ze studia Mintrocket pracują nad czymś nowym.

Mowa o grze Nakwon: Last Paradise, czyli survivalowej grze o inwazji zombie. Tytuł porównywany jest do „Escape from Tarkov”; ale z motywem nieumarlaków. Gracze wyruszają z bezpiecznej strefy do opanowanego przez zombie Seulu, szukając zasobów, unikając zombie i innych graczy, którzy też mogą stanowić zagrożenie. Firma opublikowała 22-minutowy film z rozgrywką i szczegóły dotyczące nadchodzącej fazy alta i testów, które rozpoczną się już 28 listopada.

Zdecydowanie jest to kompletnie inna gra, niż wspomniana przygodówka z nurkowaniem. Niestety, Nakwon już w tym momencie budzi pewne wątpliwości, choćby dotyczące strony wizualnej gry. Grafika nie jest ani zaskakująco realistyczna, ani też nie prezentuje ciekawego podejścia artystycznego. To raczej coś, co mieliśmy okazję oglądać już wielokrotnie w przypadku innych gier o zombie. Tych przecież od lat nie brakuje, choć trend ewidentnie przystopował.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij: