Twórca Xbox Live odchodzi z Microsoftu

Boyd Multerer pracował dla Microsoftu przez ostatnie 15 lat.

Boyd Multerer ogłosił na Twitterze, że odchodzi z Microsoftu w poszukiwaniu nowych wyzwań. To dość zaskakująca decyzja, ponieważ był on kluczową osobą odpowiedzialną za projekt Xbox Live. Jest on również twórcą Xboksa 360 oraz Xboksa One.

Na co warto zwrócić uwagę to to, że w ostatnim czasie nie tylko Boyd Multerer jako menadżer odchodzi z Microsoftu. Koncern opuścili też Don Mattrick, Nancy Tellem i Ben Smith. Cała czwórka była odpowiedzialna właśnie za projekty związane z konsolą Microsoftu.


W odejściach tych osób można jednak znaleźć pewną część wspólną. Otóż wszyscy projektowali Xboksa One jako centrum domowej rozrywki. Jak wiadomo, tego rodzaju podejście nie przyjęło się na rynku. Po tym jak Microsoft zaprezentował Xboksa One podczas E3, gracze byli mocno zdziwieni, że koncern stawia głównie na telewizję i współpracę z Kinectem. Jednak w momencie, kiedy Sony zaczęło mocno stawiać na graczy oraz gry dla nich, Microsoft zrozumiał swój błąd. Za sterami zasiadł Phil Spencer, który teraz walczy, aby nowy Xbox powrócił do wizerunku konsoli do gier, a nie centrum domowej rozrywki. Pierwszym krokiem Spencera było wprowadzenie wersji Xboksa One bez Kinecta w zestawie, co od razu pozytywnie odbiło się na sprzedaży konsoli. Być może odejścia Boyda Multerera i pozostałych osób związanych z projektem Xbox One, nie są przypadkowe?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Jakub Mikołajczyk

    Mogliby wycofać konieczność płacenia za xbox live przy chęci grania online. Myślę, że to rzuciłoby Sony niezłe wyzwanie. Oczywiście Xbox Live niech wciąż istnieje ale dla zniżek w sklepie oraz darmowych gier co miesiąc.

0 Shares
Share
+1
Tweet