Twórca Braida przedstawia fragment swojej nowej produkcji

Fani gier logicznych nie powinni tego przeoczyć.

Jonathan Blow demonstruje gameplay z The Witness, wzbogacając go o swój komentarz. Pozycja rozgrywać się będzie w środowisku 3D a terenem, który przyjdzie nam zwiedzać wyspa. Produkcja nie będzie jednak polegała na wylegiwaniu się na słońcu, a na rozwiązywaniu wymagających zagadek.


Miejsce na jakie przyszło nam trafić, jest bardzo tajemnicze. Nie uświadczymy żadnych mieszkańców, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęli. Być może rozwiązywanie kolejnych łamigłówek, pomoże w odnalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Z całą pewnością nie będzie to tytuł prowadzący gracza za rękę. Nie przewidziano bowiem żadnych podpowiedzi odnośnie sposobu radzenia sobie z poszczególnymi szaradami. Jeśli chcemy odnaleźć wskazówki, musimy to zrobić na własną rękę, dokładnie obserwując otoczenie. The Witness wymagać więc będzie dokładności oraz sporej dozy cierpliwości. Ukończenie gry ma w przybliżeniu zająć przynajmniej 25 godzin. Premiera została zapowiedziana na sierpień 2014 r. Tytuł w pierwszej kolejności ukaże się na PS4, będąc czasowym exclusivem.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet