twitch logo z tęczowym akcentem

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Twitch dodał kilkaset nowych tagów. Wiele z nich dotyczy LGBTQ+ i innych mniejszości

Najpopularniejszy serwis streamingowy dodał dla swoich użytkowników zawrotną ilość nowych tagów. Dzięki nim kanały na platformie Twitch będą jeszcze bardziej spersonalizowane, a twórcy będą mogli w ten sposób łatwiej dotrzeć do upragnionej publiki.

Społeczność graczy tworzą ludzie. Niezależnie od tego czy są biali, czarni, hetero- lub homoseksualni. Dzieli nas ta sama pasja i niezależnie od tego, kim jesteśmy, wszyscy kochamy gry. Jak widać, właściciele Twitcha zdają sobie z tego sprawę. Dodali do swojej strony ponad 350 nowych tagów, które między innymi mają przydać się osobom przynależącym do wielu mniejszości.

Już teraz właściciele swoich kanałów mogą skorzystać z takich tagów jak „transgender”, „czarnoskóry”, „niepełnosprawny”, „Vtuber” (wirtualne awatary z własnymi kanałami w social mediach) lub „weteran”. Bez wątpienia nowe tagi przydadzą się wszystkim streamerom, ponieważ powinny znacząco ułatwić widzom na trafianie na ich treści.

Warto zaznaczyć, że Twitch współpracował z wieloma zewnętrznymi organizacjami, które pomogły zebrać wcześniej wspomnianą listę tagów. Między innymi mowa tutaj o GLAAD, AbleGamers, SpecialEffect.

Część nowych propozycji pochodzi także od samych użytkowników Twitcha, którzy wcześniej kontaktowali się z supportem platformy. Bez wątpienia jest to bardzo dobry gest ze strony strumieniowego giganta. Ten w ostatnim czasie dodał też jeszcze jedną nowość, która wzbudziła u wielu sporo kontrowersji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się