Twierdza powraca. Odświeżony klasyk trafił na Steam i zdobywa dobre recenzje

Twierdza Edycja Ostateczna
Newsy PC

Twierdza: Edycja Ostateczna miała niedawno swoją premierę na platformie Steam. Odświeżona wersja kultowej i uwielbianej gry doczekała się edycji godnej 2023 roku. Czytając recenzje graczy, można odnieść wrażenie, że gra spełniła ich oczekiwania. To fakt — fani będą zachwyceni!

Twierdza powróciła i jest tak dobra, jak zawsze

Z reguły w okresie jesieni i zimy piszemy o dużych premierach growych. Był przecież Spider-Man 2, Alan Wake 2 czy niedługo też nowe Call of Duty. Czasami warto jednak zwrócić uwagę na interesujące tytuły z niekoniecznie pierwszych stron serwisów. Taką grą jest Twierdza: Edycja Ostateczna, czyli odświeżony klasyk. Właśnie wylądował na Steam i gracze są z niego bardzo zadowoleni!

Zobacz: Ciekawe premiery gier

Oryginalna Twierdza ukazała się w 2001 roku, a od niedawna gracze ogrywają jej poprawioną wersję. Na platformie opublikowano prawie 1000 recenzji, z czego ponad 80% to opinie pozytywne. Jedyne poważniejsze zarzuty dotyczą rozgrywki multiplayer, ale poza tym jest naprawdę dobrze. Gra ma poprawione tekstury, jest zoptymalizowana pod nowoczesne sprzęty i nie kosztuje wcale dużo.

Rozgrywka to nie tylko zabawa online, ale również tryb dla pojedynczego gracza. Jeżeli lubicie kampanie, to odświeżona odsłona serii zapewni wam dostęp do 14 ciekawych misji. Grę kupicie w promocji za jedyne 61,19 zł, co jest naprawdę fajną ofertą.

Zaskakuje (pozytywnie!) wynik liczby graczy w jednym momencie. Jak podał serwis SteamDB, w rozgrywce w szczytowym momencie było ponad 7000 osób. To wynik niezwykle dobry, skoro mowa o starej i tylko odświeżonej produkcji. Jak widać, twórcy dowieźli nie tylko pokłady nostalgii, ale i sporo jakości. Pora ruszać do zabawy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie