Torment: Tides of Numenera – nowy materiał „Znaczenie i dziedzictwo”

Torment: Tides of Numenera – nowy materiał „Znaczenie i dziedzictwo”
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Wideo XOne

Mamy coś dla wielbicieli klasycznych RPG.

Zespół inXile – twórcy Torment: Tides of Numenera, założony przez Briana Fargo, składa się m.in. z osób, które pracowały przy wielokrotnie nagradzanym RPG – Planescape: Torment. Akcja Torment: Tides of Numenera przenosi gracza do Numenery, czyli bogatego uniwersum science-fantasy stworzonego przez legendę gier fabularnych – Monte Cooka.

Wydarzenia w grze osadzone są miliard lat w przyszłości. Gracze trafiają do Dziewiątego Świata, powstałego na zgliszczach ośmiu poprzednich cywilizacji. Ludzie w nim żyjący próbują okiełznać tajemnicze i często niebezpieczne technologie – nazywane zbiorczo Numenerą – stanowiące spuściznę minionych cywilizacji. To niespokojny świat, do którego bohater dosłownie wpada.

Torment: Tides of Numenera był jedną z najcieplej przyjętych gier targów Gamescom. Założyciel inXile Brian Fargo dodaje kilka słów od siebie, odnosząc się do wydarzeń ostatnich tygodni.

Niedawno wróciliśmy z naprawdę udanych pokazów podczas targów Gamescom. Jesteśmy zadowoleni ze wspaniałego przyjęcia gry. Naszą pracę docenili zarówno gracze jak i dziennikarze. Wygrana w kilku plebiscytach na najlepsze RPG to dla zespołu ogromna motywacja. Gry RPG od zawsze miały szczególne miejsce w moim sercu, są dla mnie formą sztuki, gatunkiem, który wywołuje więcej emocji niż inne. Opinie z pokazów napełniają nas energią i dodają pewności, w miarę jak zbliżamy się do finalizacji projektu – komentuje Brian Fargo, CEO inXile.

Torment: Tides of Numenera pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC w pierwszym kwartale 2017 roku.

Źródło: Techland

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie