TOP 20 najbardziej kontrowersyjnych gier w historii gamingu

TOP 20 kontrowersyjnych gier
Felieton

5. Cyberpunk 2077

Dość nieudana premiera gry Cyberpunk 2077 doprowadziła do masowych zwrotów na każdej z platform, gdzie jak dotąd produkcja była dostępna. Jest to jeden z niewielu tytułów AAA, który został na przestrzeni ostatnich lat wycofany tymczasowo z cyfrowej dystrybucji w związku z niespełnieniem norm obowiązujących w regulaminie platformy. Koniec końców niedawno wyszła aktualizacja 1.5, która odbudowała u wielu graczy zaufanie do CD Projekt RED. Zresztą ten wywołał u mnie tyle optymizmu, że aż musiałem się nim podzielić na szerszą skalę w osobnym tekście.

4. Carmageddon (seria)

Nie mam nic kompletnie do tworzenia wariacji na temat gatunków gier, jednakże nie do końca będę przychylny pomysłom, które nie są niczym uargumentowane. Tak mam z serią Carmageddon, gdzie celem graczy jest tworzenie jak największego spustoszenia wśród ludzi przy pomocy samochodów. Tu na porządku dziennym jest wjeżdżanie w osoby na wózkach inwalidzkich i zamienianie ich w kałuże krwi.

3. Call of Duty: Modern Warfare 2

W jednej z opcjonalnych misji w Call of Duty: Modern Warfare 2 gracz wciela się w tajnego agenta, który pod przykrywką dołącza do grupy rosyjskich terrorystów mających na celu dokonanie masakry na lotnisku. Poniżej zamieszczam przykładowe nagranie, które idealnie obrazuje, jak bestialsko może zachować się gracz wobec przypadkowych osób napotkanych na lotnisku. Co warto zaznaczyć, fragment strzelaniny można w dowolnym momencie pominąć.

2. Hatred

Na drugim miejscu TOP-ki znalazła się ostatnia z polskich produkcji w całym zestawieniu. W 2015 roku zadebiutowało Hatred z gliwickiego Destructive Creations, które pozwala wcielić się w uzbrojonego mężczyznę, który po prostu nienawidzi ludzi na świecie. Celem gry jest zabicie jak największej liczby niewinnych osób. Wielu krytyków stwierdziło, że gra miała na celu wybicie się studia na rynku, co zresztą się stało. Czy z powodu premiery Hatred i jej kontrowersji? To już akurat kwestia sporna.

1. Postal (seria)

Po dziś dzień nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu serii Postal, która moim zdaniem nie jest w stanie zaoferować niczego poza kontrowersją. Cykl sprzedał się możliwością stworzenia z kota tłumika do broni palnej lub innymi okropieństwami, których mogą dokonywać gracze podczas ogrywania tejże produkcji. O dziwo, Postal zyskał w Polsce ogromne zainteresowanie i sam znam wiele osób, które po dziś dzień wracają do “jedynki” i “dwójki”.

Według Was jakie jeszcze gry mogłyby się znaleźć w tym zestawieniu? Zachęcam do podzielenia się propozycjami w sekcji komentarzy.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie