Tomb Raider I-III Remastered nadchodzi. Co nowego w kultowej trylogii?

Tomb Raider I-III Remastered
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Tomb Raider I-III Remastered to nadchodzące wielkimi krokami odświeżone wydanie kultowej trylogii sprzed lat. Twórcy postanowili podzielić się masą szczegółów na temat nowości w grach z Larą Croft w roli głównej. Fani oryginału będą zadowoleni i poczują się jak w domu, ale nie zabraknie masy ciekawych rzeczy. Przyznam, że jestem tym zestawem mocno podekscytowany!

Zapowiedź Tomb Raider I-III Remastered. Co nowego w kultowej trylogii?

Nie tak dawno w ramach cyklu Retro przypominałem, jak wyglądała pierwsza odsłona serii Tomb Raider. Gra zachwyciła graczy i recenzentów, dość mocno wpływając na segment tytułów przygodowych, pełnych akcji. Seria ma dziś status kultowej i nie dziwi fakt, że postanowiono stworzyć całkiem ciekawy remaster pierwszych trzech odsłon cyklu. Te pojawią się w zbiorczym wydaniu już w przyszłym miesiącu. Tymczasem twórcy postanowili zdradzić więcej szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać.

Deweloperzy zadbali o to, aby gracze mogli wybrać sposób sterowania. Do naszej dyspozycji oddane zostaną dwa modele, z czego pierwszy jest idealnym odzwierciedleniem tego z pierwszego PlayStation. Jeżeli preferujemy nieco nowocześniejszy sposób poruszania się, to przełączymy go na model z nowszych odsłon, m.in. Legend czy Underworld. To spore ułatwienie, podobnie zresztą jak paski życia w przypadku bossów. Te starcia będą nadal ekscytujące, ale mniej irytujące.

Twórcy przyznają, że stworzenie remastera nie było łatwe. Chodzi o to, że gra z jednej strony musi być taka, jak oryginał, a z drugiej powinna nieco zaskakiwać fanów. Twórcy zapowiedzieli kilka niespodzianek, które na razie pozostają ukryte. Najpewniej dowiemy się więcej po wydaniu gry.

Ciekawym elementem pozostaje grafika. Zgodnie z tym co powiedzieli twórcy, chcą, aby gra wyglądała tak, jak ją sobie wyobrażaliśmy. Chodzi o te złudzenie, że tytuły sprzed lat były ładniejsze, niż w rzeczywistości. Oznacza to, że remaster trylogii Tomb Raider nadal zachowa specyficzny styl, ale będzie ewidentnie ładniejszy.

Premiera Tomb Raider I-III Remastered (a w zasadzie zestawu gier) już 14 lutego 2024 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie