“Życie PS3 oraz Xboksa 360 dobiega końca”. Ubisoft planuje porzucić stare platformy

Wygląda na to, że Assassin’s Creed Rouge będzie ostatnią wielką produkcją studia na siódmą generację konsol.

Nie tak dawno cieszyliśmy się zapowiedzią Rouge na PS3 oraz Xbox 360, a tymczasem okazuje się, że nadchodząca część będzie prawdopodobnie pożegnaniem Asasynów z last-genami.


Życie PlayStation 3 oraz Xboksa 360 jest już na wyczerpaniu – twierdzi Yves Guillemot, prezes Ubisoftu. W wywiadzie dla magazynu GameInformer przyznał on, że ten rok jest jeszcze dobry dla starych konsol.

– Lecz w przyszłym zaczniemy przesuwać się w stronę nowych platform, które bardzo dobrze się sprzedają. Po 2015 roku bardzo trudno będzie nam robić gry na starsze konsole – zaznaczył.

Podczas, gdy Xbox One dopiero się rozkręca, Sony sprzedało już blisko 10 milionów sztuk PlayStation 4. Według serwisu vg247 słowa Guillemot’a wskazują trend, za którym prawdopodobnie podążą inni producenci, choć EA Sports powinno zostać na starym pokładzie nieco dłużej.

Szef Ubisoftu odniósł się również do sytuacji Wii U. Firma nie zamierza już wspierać platformy Nintendo dojrzałymi grami. Ostatnim tytułem ma być Watch Dogs.

Widzimy, że posiadacze Nintendo nie interesują się serią Assassin’s Creed. W zeszłym roku sprzedaliśmy niewiele egzemplarzy na Wii U – zaznaczył Guillemot. – Zauważyliśmy również, że bardziej przemawiają do nich tytuły w stylu Just Dance. Spróbujemy zatem skupić się na segmentach, które dobrze się na Nintendo sprzedają – dodał.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • misio

    żegnaj mój przyjacielu xboxie 360,

11 Shares
Share11
+1
Tweet