Thorgal i Pan Lodowego Ogrodu dostaną gry wideo. Polskie studio zapowiada nowe RPG-i

Thorgal i Pan Lodowego Ogrodu dostaną gry wideo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Polskie studio Mighty Koi przygotowuje dwie nowe gry, które spodobają się fanom literatury i komiksów. Gra Thorgal i Pan Lodowego Ogrodu powstaną!

Warszawskie studio Mighty Koi zapowiedziało właśnie swoje dwie nowe gry z segmentu AA+/AAA. Obie mają być growymi adaptacjami znanych i lubianych marek, z czego jedna powinna ucieszyć przede wszystkim fanów Wiedźmina, bo mamy otrzymać action-RPG, które może okazać się konkurentem Wiedźmina 4! Twórcy jednoznacznie dają do zrozumienia, że na premierę trzeba zaczekać około dwóch albo trzech lat.

Thorgal i Pan Lodowego otrzymają gry wideo

Thorgal będzie adaptacją legendarnej serii komiksów od Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. W grze wcielimy się w postać Thorgala Aegirssona, idealistycznego wikinga biegłego we władaniu orężem i łukiem. Deweloperzy stawiają na gatunek akcji i RPG. Trzeba przyznać, że ogłoszenie to brzmi wybitnie dobrze, bo w Polsce seria komiksów z tym bohaterem cieszy się wielką estymą.

Deweloperzy jednocześnie rozwijają również projekt gry Nocny Wędrowiec, będącej bezpośrednią adaptacją Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza. Cykl science-fiction kusi wyjątkowym światem, który przyniósł autorowi szereg nagród i zaszczytne miejsce w czołówce polskiej literatury fantastyczno-naukowej. W grze wcielimy się w Vuko Drakkainena, czyli głównego bohatera powieści. Pod względem rozgrywki ma to być nastawiony na akcję i dojrzałą fabułę soulslike.

Wygląda więc na to, że jest na co czekać. Thorgal cieszy się sporą liczbą fanów, a Pan Lodowego Ogrodu to także jeden z najważniejszych cykli polskiego science-fiction. Do tego Mighty Koi współpracuje z autorem książek! Gry na podstawie projektów mogą całkiem nieźle zatrząść nie tylko na rodzimym, ale i międzynarodowym rynku. Projekty te powstają już od około dwóch lat, a jeszcze dziś otrzymamy więcej materiałów. Przede wszystkim należy wyczekiwać pierwszych zwiastunów obydwu produkcji. Z pewnością wrócimy z tematem, gdy tylko staną się dostępne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie