Wiedźmin i Thorgal w jednym miejscu. Z CD Projekt RED spotkał się twórca komiksu

Wiedźmin i Thorgal na koniach (obraz), a obok Grzegorz Rosiński - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ponownie CD Projekt RED w social mediach pojawia się z „Thorgalem” w tle. Do studia zawitał sam Grzegorz Rosiński, czyli malarz i twórca jednej z najpopularniejszych serii komiksów w Europie. Co z tym ma wspólnego Wiedźmin?

Dla przypomnienia zacznę o tego, że w czerwcu informowaliśmy na temat pojawienia się syna Rosińskiego w siedzibie twórców serii Wiedźmin. Szybko się jednak okazało, że był tam w ramach kurtuazyjnego spotkania, ponieważ jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Od tamtej pory o ewentualnych powiązaniach RED-ów i artysty nie słyszano. Wszystko zmieniło się wczoraj, gdy na Twitterze pojawił się poniższy wpis:

Wczoraj Grzegorz Rosiński odwiedził nasze biuro, aby wręczyć nam wyjątkowy prezent – obraz przedstawiający Geralta spotykającego Thorgala. Pan Rosiński wziął również udział w sesji Q&A, podczas której opowiedział o procesie twórczym związanym z ilustrowaniem jednej z najbardziej lubianych serii komiksowych w Europie.

– pisze CD Projekt RED na Twitterze
CD Projekt RED - Wiedźmin x Thorgal - PG
Adam Badowski i Grzegorz Rosiński na tle obrazu z Wiedźminem i Thorgalem

Warto jednak brać poprawkę na rozwój sytuacji sprzed kilku miesięcy. Mimo to, interesującym jest fakt, że Thorgal ponownie pojawia się zestawiony z twórcami jednej z najgłośniejszych, polskich gier. Od razu nasuwa się myśl, że kolejnym projektem RED-ów mogłaby być produkcja z wymienionym bohaterem. Osobiście jednak na cross-over marek nie liczę, choć nie ukrywam, że wydaje się to ciekawym pomysłem.

A Wy co uważacie na temat tych szalonych konceptów?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie