Thorgal

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Marzy Ci się gra Thorgal od CD Projekt RED? Mamy komentarz studia

Gra Thorgal mogłaby w przyszłości ujrzeć światło dzienne, aczkolwiek póki co nie z rąk CD Projektu. Syn autora kultowego komiksu odwiedził siedzibę studia.

Thorgal to jeden z bardziej znanych komiksów fantasy, które ukazały się w Polsce. Wielotomowe dzieło Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme powstaje od 1977 roku i ukazuje się do dziś.

Syn Grzegorza Rosińskiego, Piotr, najwyraźniej wpadł z wizytą do siedziby CD Projektu. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające Piotra Rosińskiego na tle logo firmy.

Piotr Rosiński w siedzibie CD Projekt
Źródło: IGN Polska

Powyższe zdjęcie budzi spore nadzieje w fanach Thorgala i CD Projektu. Rzecz jasna nie możemy w żadne sposób potwierdzić, czy Rosiński faktycznie wpadł do studia, aby rozmawiać na temat adaptacji. Niemniej, patrząc na ostatnie doniesienia, byłoby to prawdopodobne. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. CD Projekt RED odniosło się do zdjęcia.

Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo.

– komentuje Marta Piwońska, PR Project Manager

W tym miejscu warto wspomnieć, że istnieje już jedna gra Thorgal. Średnio oceniana przygodówka nie była może wielkim hitem, ale pokazała, że marka ma prawo bytu w świecie gier wideo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się