Polskie studio zapowiada mroczne gry w świecie Thorgala i Pana Lodowego Ogrodu. Wiedźmin już drży ze strachu

thorgal gra
Newsy PC PS5 Xbox Series

Deweloperzy ze studia Mighty Koi zapowiedzieli dwa projekty osadzone w znanych uniwersach. W pierwszym z nich wcielimy się w Vuko, bohatera sagi “Pan Lodowego Ogrodu”. W drugim zaś przeżyjemy przygody jako Thorgal, ikona europejskiego komiksu. Oba tytuły pojawią się na PC, PS5 oraz XSX.

The Night Wanderer – mieszanka sci-fi i fantasy z soulslike’owym zacięciem

The Night Wanderer (pl. Nocny Wędrowiec) przeniesie na ekrany prozę Jarosława Grzędowicza. Bestsellerowa saga “Pana Lodowego Ogrodu” umiejętnie łączy elementy sci-fi z fantasy i zdobyła wielką popularność w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Główny bohater – Vuko – jest częścią ekspedycji kosmicznej, która ma na celu rozwikłać tajemnicę zaginięcia poprzedników na Midgaardzie – planecie będącej na etapie rozwoju wczesnośredniowiecznej Ziemi. By móc swobodnie eksplorować ten świat, bohater musi zaadaptować się do nowych warunków, prawie całkowicie pozbywając się nowoczesnych technologii, gdyż mogłoby to naruszyć naturalny rozwój cywilizacji na planecie. Jego wsparciem jest specjalny bio-chip (cyfral), dający mu nadludzkie zdolności. Po wylądowaniu okazuje się, że na Midgaardzie dzieją się tajemnicze, wręcz magiczne rzeczy, które mogą być powiązane z zaginioną ekspedycją. Mighty Koi chce zaoferować graczom rozgrywkę opartą na dynamicznym i innowacyjnym systemie walki, łączącą soulslike’owe starcia z elementami gier przygodowych i RPG.

Thorgal – RPG akcji w świecie wikingów

RPG akcji Thorgal osadzony będzie w mitycznym świecie wikingów, znanym z kultowej serii komiksów Jeana Van Hamme’a, ilustrowanej przez legendarnego Grzegorza Rosińskiego. Przygody Thorgala zostały przetłumaczone na 18 języków i sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy. Teraz gracze doczekają się cyfrowych przygód legendarnego wojownika, których wypatrywali od lat. Co wiadomo o fabule? Bohater, tajemnicze “dziecko z gwiazd”, będzie musiał chronić swoich bliskich nie tylko przed ludźmi i potworami, ale również przed intrygami mściwych bogów. Fani perypetii Thorgala Aegirssona poznają wiele przygód i postaci z kart komiksu, a nowi gracze zagłębią się w fascynujący, stale rozbudowywany od 1977 r., świat fantasy.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie