Wirtualna rzeczywistość w polskim wydaniu. Nowa gra po raz pierwszy w ruchu

Gliwickie Carbon Studio prezentuje fragmenty rozgrywki z nadchodzącego The Wizards.

Polacy zapowiedzieli swoją kolejną grę wykorzystującą dobrodziejstwa wirtualnej rzeczywistości na początku tego roku. Dostaliśmy wówczas jedynie króciutki teaser The Wizards i aż do dzisiaj musieliśmy się nim zadowolić.

Carbon Studio zdecydowało właśnie, że jest gotowe pokazać coś więcej, zatem jeśli jesteście ciekawi, jak rozwija się polska gra z potężną magią na pierwszym planie, wystarczy załączyć poniższy materiał.

Przy okazji deweloper ogłosił, że The Wizards trafi już tego lata na platformę Steam Early Access. To na pewno dobra wiadomość dla graczy i szansa dla dewelopera, by ulepszyć swój produkt przed ostateczną premierą, która powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Przeczytaj ekskluzywną rozmowę z deweloperem na temat The Wizards.

.
Przypominamy, że The Wizards powstaje na komputery PC z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive oraz Oculus Rift). Bohaterem gry jest młody czarodziej, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. Odwiedzimy różnorodne krainy i stawimy czoła wielu przeciwnikom rodem ze świata fantasy. Walka w The Wizards oparta jest na rzucaniu czarów należących do czterech żywiołach, a kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie dobieranie taktyki do sytuacji na polu bitwy.

Duże znaczenie podczas zabawy będą miały kontrolery ruchowe, które wykorzystamy do rzucania zaklęć wykonując odpowiednie ruchy. O efekty wizualne tytułu zadba silnik Unreal Engine 4.

Twórcy gry podkreślają również, że The Wizards posiada unikatowy system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności. W trakcie kampanii fabularnej gracz zyskuje dostęp do coraz potężniejszych czarów, których skuteczne wykorzystanie wymaga zarówno refleksu, jak i sprytu.

Najważniejsze cechy The Wizards:
  • Pierwszoosobowa gra action fantasy na gogle VR
  • Kampania fabularna oparta na podróżach w czasie i ratowaniu krain
  • Intuicyjne rzucanie czarów z użyciem kontrolerów ruchowych
  • Duża regrywalność dzięki modyfikującym rozgrywkę Kartom Losu
  • Nauka i ulepszanie czarów należących do czterech żywiołów
  • Bogaty świat fantasy stworzony na silniku Unreal Engine 4

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.