The Vanishing of Ethan Carter : grę ma wyróżniać forealistyczna grafika!

 

The Vanishing of Ethan Carter

Adrian Chmielarz odsłonia kulisy powstawania jego najnowszej produkcji.


Stworzenie oprawy wizualnej na tak wysokim poziomie, było możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii. Opiera się ona wykonaniu serii zdjęć fotograficznych poszczególnym obiektom. Następnie dzięki wykorzystaniu złożonego algorytmu  Scale Invariant Feature Transform i fotogrametrii (technika zajmująca się odtwarzaniem kształtów) można przenieść sfotografowane miejsca na ekrany monitorów. Chmielarz twierdzi, że jego tytuł pozwoli na zwiedzenie najbardziej realistycznych środowisk w historii gier video.

The Vanishing of Ethan Carter pozwoli nam wcielić się w detektywa, który stanie przed zadaniem jakim jest znalezienie chłopca, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. W pozycji pojawią się elementy paranormalne, nasz bohater bowiem posiada nadnaturalne zdolności, jakie umożliwiają mu odtworzenie ostatnich chwil życia ofiar. Wykorzystanie tego daru będzie miało kluczowe znaczenie przy rozwiązywaniu śledztwa

Gra została zapowiedziana jedynie na PC, a data premiery nie jest jeszcze znana:

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

4 Shares
Share4
+1
Tweet