The Outlast Trials jest niewyobrażalnie straszne. “Przytłaczająco pozytywnie” opinie graczy

The Outlast Trials zbiera pozytywne oceny | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

The Outlast Trials wyszło w formie wczesnego dostępu i z miejsca stało się niemałym hitem. Gracze są w szoku, że ryzykowny pomysł mógł się udać.

Wczoraj nastał kolejny wielki dzień dla fanów horrorów. Co prawda nowy Outlast nie wyszedł jeszcze w oficjalnej i ukończonej formie, ale stał się dostępny do zakupu w wersji wczesnego dostępu. Zapewne martwicie się o bugi i optymalizację, ale według graczy na Steam jest wyjątkowo dobrze. Red Barrels postarało się o świetną optymalizację, a sam tytuł na ten moment oferuje sporo zabawy i rzadko kiedy można napotkać szczególnie rażące błędy.

The Outlast Trials przeraża i zdumiewa

Twórcy planują rozwijać swoją nową grę wraz ze społecznością. Tym razem dostaliśmy przecież Outlasta, ale w wersji kooperacyjnej. Wiele osób zgodnie twierdzi jednak, że bez problemu da się grać pojedynczo. Reszta może cieszyć się rozgrywką ze znajomymi lub obcymi graczami. Wtedy wspólnie postarają się przetrwać makabryczne eksperymenty w stylu MKUltra, wykonywać kolejne zadania i zdobywać lepsze wyposażenie. Pewne naleciałości z gier-usług ponoć grze nie przeszkadzają. Nawet fani marki są zaskoczeni, że deweloperom udało się skonstruować tak solidną rozgrywkę, opartą w końcu o dość ryzykowny pomysł. No bo wiecie… Outlast w co-opie?

Tytuł mimo wszystko cieszy się “przytłaczająco pozytywnymi” opiniami w serwisie Steam. Gracze chwalą wspomnianą już optymalizację i sporo zawartości. Wiele osób zwraca uwagę na mocno rozwinięte pomysły z poprzednich odsłon i możliwość grania solo lub z kimś. Niemal wszyscy jednak twierdzą, że może to być najstraszniejsza gra ostatnich lat. Podobno jest szalenie brutalnie, gore dosłownie wylewa się z ekranu, a gracze nie mają w trakcie misji ani chwili na oddech.

Red Barrels z pewnością będzie dalej rozwijać ten tytuł, skoro już teraz mogą liczyć na gigantyczne wsparcie community. Tytuł ma wyjść z early access “najwcześniej jak się da”, być może nawet przed końcem tego roku. Obecnie na Steam kosztuje 138,99 zł. Można go jednak kupić sporo taniej – za niecałe 100 zł na Epic Games Store. Ruszyła tam nowa wyprzedaż i do zakupów powyżej 59 zł dostajemy dodatkowy rabat w postaci 25%.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie