Outlast Trials na bardzo długiej rozgrywce. Nowy horror wygląda wybornie

Outlast Trials wygląda wybornie i przerażająco na nowej rozgrywce
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Outlast Trials zapowiada się świetnie i to z wielu względów. Jeżeli również nie możecie doczekać się nowego horroru legendarnej serii – mam coś dla Was.

Red Barrels to deweloperzy, którzy zasłynęli dość rewolucyjnym podejściem do gatunku horroru. Ich pierwszy Outlast łączył zadziwiająco bogatą w lore fabułę wraz z ciekawymi mechanikami oraz koszmarnym i upiornym klimatem szpitala psychiatrycznego. „Dwójka” okazała się moim osobistym skarbem, głównie dzięki przez postawienie na tematykę religijnych kultów. Trzecia część, a w zasadzie – Trials – wygląda już na pełnoprawną grową Piłę.

Koszmarnie obłędne Outlast Trials

Outlast Trials nadciąga, a jakiś czas temu twórcy pokusili się o nowy zwiastun gry. Ta wygląda koszmarnie i bardzo dobrze – na taki horror przecież zasługujemy. Sama formuła uległa znacznemu odświeżeniu i teraz będziemy mogli ją przejść w kooperacji z przyjaciółmi. Rozgrywka stawiać będzie na wypełnianie dość zróżnicowanych celów misji, jednak nie możemy zapominać o uciekaniu przed wrogami i próbach omijania morderczych pułapek.

Wszystko to i inne nowości (tworzenie postaci! Umiejętności! Wyposażenie!) zobaczycie na nowej rozgrywce. Na jednym z kanałów pojawiło się niemal półtorej godziny czystego gameplayu bez komentarza. Materiał ten pochodzi z niedawnych testów beta, które już się zakończyły. Produkcja wygląda naprawdę nieźle i mam nadzieję, iż oznacza to rychłą premierę.

Na rozgrywce zobaczymy całą pierwszą misję z gry. Jest tu sporo skradania się w cieniu, skakania przez przeszkody, uciekania oraz gore. Estetyka budzi skojarzenia z kultową Piłą, ale tutaj gracze będą mieli jakąś formę obrony. Choć nie będzie można wdawać się w walkę z wrogami, pojawiły się mechaniki m.in. zastawiania na nich pułapek.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie