Wciel się w adwokata w polskim The Lawyer. Kryminał i dramat sądowy w jednym

Wciel się w adwokata w polskim The Lawyer. Kryminał i dramat sądowy w jednym
PC

The Lawyer to polska gra, która przypomina LA Noire, choć skupi się na nieco innej problematyce. Wciąż jednak będziemy musieli rozwiązywać zagadki kryminalne.

Jeżeli darzycie uwielbieniem kryminały, a “dramat sądowy” to genialny sposób na spędzenie popołudnia – mamy coś dla Was!

Polskie The Lawyer zapowiedziane

Studio ManyDev pracuje nad kilkoma grami, ale niezwykle ciekawie zapowiada się właśnie zapowiedziana pozycja, The Lawyer. Dość powiedzieć, że fani kryminałów nie powinni przejść obok tego tytułu obojętnie.

W grze wcielimy się w “upadłego adwokata”, który musi odbudować swoją renomę, zajmując się niezwykle trudnymi sprawami. Na szczęście ma do pomocy kompana, w którego przyjdzie nam się wcielić w określonych sytuacjach. Rozgrywka podzielona jest na dwa zasadnicze etapy. W pierwszym produkcja nieco przypomina LA Noire – musimy zbadać miejsce zbrodni, zdobyć poszlaki, przesłuchać świadków i dowiedzieć się tak dużo, ile się tylko da. Wszystko to przyda nam się w drugim etapie – batalii sądowej. Tutaj gra przybierze nieco formę “court drama”, a my zajmiemy się obroną naszego klienta. Oczywiście wynik nigdy nie jest jednoznaczny, więc warto zbadać wszystkie dostępne poszlaki i ewentualności.

Tytuł charakteryzować się ma strukturą epizodycznej gry przygodowej. Każda część to inna sprawa, a pierwsza dotyczy morderstwa kobiety w wannie i nosi tytuł “The Red Bathtub”.

Wszystko to brzmi niezwykle ciekawie i być może bolączki graficzne przestaną być dostrzegalne, o ile tylko rozgrywka zostanie odpowiednio dopracowana. Z pewnością jednak jest na co czekać. Nie znamy dokładnej daty premiery, ale tytuł ma już swoją kartę na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie