Gracze błagają o więcej remasterów w stylu The Last of Us 2? Dane nie pozostawiają złudzeń

Gracze błagają o więcej remasterów w stylu The Last of Us 2? Dane nie pozostawiają złudzeń
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

The Last of Us Part II Remastered sprzedaje się wyśmienicie w jednym regionie. Jednoznacznie pokazuje to, że gracze mogą chcieć więcej takich ulepszeń.

Wiem, że słowo „błagają” może wydawać się nieco dziwne, ale jednak dane sprzedażowe pochodzące z Wielkiej Brytanii jednoznacznie sugerują, że gracze krzyczą wręcz „chcemy więcej!”, jeżeli chodzi o remastery typu nowego-starego The Last of Us Part II. Remaster jest hitem!

The Last of Us Part II hitem, ale nie królem

Królem sprzedaży w styczniu 2024 roku jest jednak EA Sports FC 24. Dane te pochodzą z danych GSD (za GamesIndustry.biz) kompilujących sprzedaż tytułów dystrybuowanych cyfrowo i fizycznie od największych wydawców. Electronic Arts ponownie jest więc królem, zresztą tak samo, jak rok temu. W analogicznym okresie przed 12 miesiącami największym hitem była jednak ostatnia część kultowej serii – FIFA 23. Co ciekawe, EA Sports FC 24 poradziło sobie lepiej od poprzedniczki.

W styczniu, jak zapewne wiecie, nie dostaliśmy jakiś szczególnie wielkich premier, ale najważniejszą było The Last of Us Part II Remastered. Gracze zagłosowali więc portfelami, jednoznacznie pokazując Sony i innym, że chcą takich edycji. W sprzedaży gry znacząco pomógł fakt aktualizacji wersji z PS4 za około 10 funtów. Mimo wszystko tytuł sprzedał się aż o 2,5 raza lepiej od The Last of Us Part I z 2022 roku.

To dość bezpośrednio pokazuje, że gracze chcą więcej takich ulepszeń. Popularność nowej edycji TLoU, nawet mimo wyraźnego spadku liczby graczy, świadczy o tym, że gdyby więcej gier z last-genów otrzymywało tanie remastery, być może wydawca mógłby liczyć na spory zastrzyk gotówki. Z kolei EA Sports FC 24 jednoznacznie udowadnia, że seria EA nie umarła, a gracze chcą więcej. Nawet jeżeli nie jest to już FIFA.

Podium zamyka Call of Duty: Modern Warfare III, czyli zmiażdżona przez krytyków nowa gra z legendarnego cyklu. Jak widać – gracze nawet takich tytułów mocno pożądają. Poniżej znajdziecie kompletne zestawienie najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii z ostatniego miesiąca.

  1. EA Sports FC 24
  2. The Last of Us Part II Remastered
  3. Call of Duty: Modern Warfare III
  4. Hogwarts Legacy 
  5. Grand Theft Auto V
  6. Grand Theft Auto Online 
  7. Tekken 8
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Super Mario Bros Wonder (bez danych cyfrowych)
  10. Spider-Man 2
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie