Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Last of Us 2 – informacje z E3 2018. Joel grywalny? Kim są Serafici?

Po genialnym zwiastunie The Last of Us 2, który zobaczyliśmy na konferencji Sony z okazji E3 2018, w sieci zaczęły pojawiać się kolejne wieści. Sporo graczy zastanawia się, gdzie się podział Joel i czy będzie on również grywalna postacią. No i kim są ludzcy wrogowie, którzy walczą z Ellie na nowym gameplay’u?

The Last of Us 2 – informacje z E3 2018 – uwaga na spoilery!

Na początek ostrzegamy, że zagłębiając się w poniższe akapity natkniecie się na informacje, które może chcielibyście sami odkryć podczas rozgrywki. Kto dostaje gęsiej skórki na słowo spoiler, powinien zatem odpuścić dalsze czytanie.

Ellie i Joel? Jakie grywalne postacie w TLoU 2?

A skoro nadal tu jesteście, to pewnie jesteście ciekawi, czy Joel będzie grywalną postacią w The Last of Us 2, ponieważ fakt, że bohater z pierwszej części TLoU żyje, został już wcześniej potwierdzony przez Naughty Dog.

Wiedźmin 3 miał romanse, lecz seks, nagość i związki w Cyberpunk 2077 pójdą znacznie dalej!

Po przedstawieniu zwiastuna na E3 2018 ekipa deweloperów odpowiadała na pytania dziennikarzy na prywatnych spotkaniach i jak donosi serwis Gamepur, podczas jednego z nich Neil Druckmann, reżyser The Last of Us 2, potwierdził, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią. Jednak przed tym stwierdzeniem projektant Richard Cambier na pytanie o Joela powiedział spontanicznie: Nie mówimy jeszcze o tym. Czyżby zatem Druckmann chciał uciąć wszelkie spekulacje o Joelu małym kłamstewkiem, by oszczędzić po prostu sobie i ekipie dalszych pytań, na które deweloperzy nie chcą jeszcze udzielać odpowiedzi?

Na razie Joel nie pojawia się w materiałach promocyjnych, lecz liczymy, że skoro kostucha nie zabrała go jeszcze na tamtą stronę, jeszcze się z nim spotkamy.

Kult Serafitów w The Last of Us 2

Ellie zmaga się na najnowszym materiale z E3 2018 z ludzkimi przeciwnikami, o których również co nieco się dowiedzieliśmy. Ci ludzie to Serafici (Seraphites) – kult, który został ustanowiony po zdarzeniach z The Last of Us i który poluje na Ellie z jakichś powodów.

– Serafici są bardzo fanatyczną grupą i koncentrują swoje życie wokół wiary i duchowości. Robią to jednak w sposób, który stał się fanatyczny, wrogi i agresywny dla outsiderów – zaznacza Naughty Dog w rozmowie z portalem GamesRadar.

Serafici są bardzo interesującymi postaciami, ponieważ komunikują się ze sobą gwizdaniem, mają własny system ostrzegania. Jeśli zatem Serafita zauważy Ellie i dziewczyna zabije go zanim ten zdąży zagwizdać, reszta wrogów nie rzuci się na nas i nadal będziemy dla nich niezauważeni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%