Wiedźmin 3 miał romanse, lecz seks, nagość i związki w Cyberpunk 2077 pójdą znacznie dalej!

Nic nie cieszy w grach tak, jak zawieranie cyber-związków. A jeszcze bardziej cieszy, gdy mamy wiele alternatyw tych związków. Co więcej: gracze powoli zaczynają się wręcz domagać relacji partnerskich w grach, a gdy ich tam nie ma, bądź są one mocno spłycone (do ciebie piję – Vampyrze), zaczynają grymasić. CD Projekt RED uspokaja: miłość i seks w ich nowej produkcji wystąpią.

Cyberpunk 2077 – seks i związki

Po tym, jak BioWare przyznało, że w ich nowej produkcji pt. Anthem niemożliwym będzie zawieranie związków, wydaje się, że sporo graczy straciło zainteresowanie grą. Sprawa nabrała rozgłosu do tego stopnia, że Casey Hudson na dniach zmienił zdanie mówiąc, że te bliskie relacje jednak być może w grze wystąpią. Trzeba przyznać, że zreflektował się w porę, bo co jak co, ale produkcja BioWare bez romansów? To prawie jak frytki bez ketchupu (wybaczcie płytkie porównanie – jest koniec tygodnia). Wracając jednak do meritum: z powyższym problemem nie będzie borykał się na szczęście Cyberpunk 2077. Oficjalnie zapowiedziano w grze relacje miłosne, a także sceny pełne nagości. Swoją drogą, podczas pisania tego newsa zaczęłam rozważać doszukanie się naukowych teorii na temat tego, dlaczego podnieca nas flirtowanie z pikselami. Ale pal licho – wróćmy do newsa.

Robot do wynajęcia na jedną noc? Czemu nie!

Wiedźmin 3 proponował związki, podobnie Cyberpunk 2077

Zawieranie znajomości na tle miłosnym w grze Cyberpunk 2077 będzie (podobnie jak dotychczas pokazana otoczka gry) bardzo kolorowe. Dostaniemy więc opcje nie tylko heteroseksualne, ale także bi- czy homoseksualne. Widać CD Projekt RED idzie z duchem czasu (bądź chce dogodzić wszystkim graczom). Bohater będzie więc mógł także dostać kosza, jeśli potencjalny partner nie podziela jego zainteresowań (przyznać się, który z Panów nie dobierał się do Samanthy w Mass Effect 3?) Zróżnicowanie takie będzie czymś zupełnie nowym na tle choćby Wiedźmina, gdzie Geralt miał jasno sprecyzowane preferencje, określone z resztą odgórnie przez powieści Sapkowskiego. Przy Cyberpunku, REDom nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić inaczej niż w ich poprzedniej produkcji.

Cyberpunk 2077 – żeby życie miało smaczek… raz android, raz chłopaczek

Związki różnić się będą nie tylko preferencjami, ale także zaangażowaniem. Będą więc szanse, aby zabrać kogoś do domu tylko na jedną noc, ale także szansa na bardziej poważne relacje. Ponadto wybór konkretnego partnera będzie miał wpływ na rozwój fabuły, niemniej twórcy zapytani przez brytyjskiego Eurogamera, na jakich zasadach będzie się to odbywać, stwierdzili, że póki co nie chcą zdradzać zbyt dużej ilości szczegółów.

Do premiery Cyberpunka 2077 zostało jeszcze z pewnością co najmniej kilkanaście miesięcy (oficjalna data premiery nie jest wciąż znana) i wydaje się, że po trailerze wypuszczonym na E3 2018 CD Projekt RED będzie starać się zrobić wszystko, by przekonać do gry niezdecydowane osoby. Zwłaszcza dlatego, że ów trailer wywołał sporo zamieszania i przyczynił się do swoistego bojkotu tytułu.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.