Gracz odkrył świetny detal w The Last of Us 2. Abby, nie zachowuj się jak dziecko

Serial The Last of Us - gracze twierdzą, że wiedzą, kto zagra Abby
PS4 PS5

Fani The Last of Us 2 dostrzegli fantastyczny detal. Nie zmienia on może odbioru gry, ale deweloperom z pewnością należy się spory szacunek.

W grach liczą się też detale, które często wpływają na odbiór całości.

Fantastyczny detal w The Last of Us 2

Nie da się ukryć, że Naughty Dog to jedno z najbardziej docenionych studiów deweloperskich w branży gier wideo. Twórcy serii Uncharted czy Jak and Daxter zawiesili poprzeczkę niezwykle wysoko przy okazji ich ostatniego hitu, czyli drugiej części The Last of Us.

TLOU 2 jest grą wyjątkową (i wyjątkowo brutalną!). Niemniej zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób nie czuje się odpowiednio usatysfakcjonowanych z niektórych wyborów twórców. Niemniej znajdziemy tam sporo przykładów na to, jak ważne są detale. Tytuł jest nimi dosłownie usiany, dzięki czemu iluzja realizmu świata przedstawionego jest taka dosadna.

Jeden z fanów na Reddicie odkrył kolejny smaczek, o którym wielu nie miało do tej pory pojęcia. Jeżeli graliście w tę pozycję, to z pewnością pamiętacie etap w akwarium z młodą Abby i Owenem. W pewnym momencie swoistego flashbacka przechodzimy obok barierki przy schodach, która skrywa więcej sekretów, niż nam się wydaje.

Okazuje się bowiem, że Abby może… zjechać po niej na sam dół. Tak, wiem, że to niewiele zmienia w odbiorze gry, ale jest to kolejny detal, dzięki któremu postacie wydają się ludzkie, a wykreowana apokalipsa jest bardziej przerażająca.

Co ciekawe, inni użytkownik na forum Reddita zwrócił uwagę na to, że później wracamy w to samo miejsce jako starsza wersja Abby. Wtedy najwyraźniej już “wydoroślała”, bo nie chce korzystać w niecodzienny sposób z barierki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie