Gracz The Last of Us 2 nagrał szalenie brutalną akcję jak z Rambo

The Last of Us Part III ma
PS4 PS5

W The Last of Us 2 można robić wiele widowiskowych rzeczy dzięki Naughty Dog i ogromnym przywiązaniu deweloperów do detali. Zobaczcie, jak efektownie wygląda w slowmotion wysadzenie grupki wrogów.

Od kilku miesięcy YouTube, idąc z duchem czasu, wprowadziło tzw. shorty, czyli krótkie nagrania w pionowym formacie. Najczęściej są to typowe “zabijacze czasu”, które mają zaciekawić i przyciągnąć tym samym uwagę. To istna kopalnia ciekawostek z gier, np. właśnie z The Last of Us 2. Zobaczcie, jak epicko wygląda poniżej zaprezentowana walka:

Naughty Dog słynie w społeczności gier z tworzenia pięknych rzeczy i często wręcz wyznaczania nowych standardów. Choć wielu twórców zdecydowałoby się zrobić omawianą animację o wiele prościej, np. przy użyciu samych płaskich sprite’ów, w tym przypadku pokuszono się również o zastosowanie efektów cząsteczkowych z wykorzystaniem przestrzennych modeli. Trzeba przyznać, że prezentuje się to niesamowicie, a efekt spowolnionego tempa tylko dodaje klimatu kojarzącego się mi z serią Max Payne.

O talencie twórców serii TLoU pisałem już nieraz. Przykładowo w tym miejscu natraficie na tekst, w którym opisuję wideo o najróżniejszych sztuczkach użytych podczas produkowania “dwójki”. Rzućcie okiem, a gwarantuję, że się wielokrotnie zaskoczycie.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie