Polskie The Invincible przytłacza klimatem na nowej rozgrywce. Gra na podstawie twórczości Lema

The Invicible - polski thriller na podstawie Lema na nowej rozgrywce
Newsy PC PS5 Xbox Series

Stanisław Lem doczekał się adaptacji jednej ze swoich najpopularniejszych powieści w wersji… gry wideo. The Invincible zapowiada się obłędnie.

Planeta Regis III z pewnością nie należy do zbyt gościnnych miejsc. Piasek wchodzi w buty, upał grzeje po karku, a na domiar złego zniknęła tamtejsza ekspedycja. Gracz właśnie, niczym bohaterowie „Niezwyciężonego” Stanisława Lema, muszą odkryć sekrety tego niegościnnego miejsca. Polski thriller science-fiction zapowiada się naprawdę świetnie.

I choć gra z pozoru idealnie nadaje się na dodanie do kanonu lektur szkolnych, twórcy nie idą na żadne kompromisy. Dostaniemy tak gęste i klimatyczne science-fiction, że niektórzy fani gatunki z pewnością mogą mówić o sporym „hypie”. Nowa gra od Starward Industries zapowiada się świetnie już od pierwszych materiałów, a najnowszy pokaz tylko utwierdza w przekonaniu, że jest na co czekać.

Wcielamy się w badaczkę pozaziemskiego życia Yasnę, która musi odkryć sekret zaginionej ekspedycji na planecie Regis III. Szybko oczywiście okazuje się, że nie jest wcale tak różowo, a wcześniejsi astronauci napotkali problemy w postaci… śmierci. I nie jest to żaden spoiler, bo znajduje się na najnowszym nagraniu rozgrywki z gry, które dostępne jest poniżej.

Trzeba przyznać, że tytuł graficznie spełnia chyba wszystkie najważniejsze założenia dzisiejszych produkcji, a rozgrywka wydaje się połączeniem „symulatora chodzenia” ze sporą dozą eksploracji i zaakcentowaniem fabularnym. Bardzo dużą rolę odgrywa tu także klimat. Jest odpowiednio gęsty i przytłaczający, a sugestywny styl artystyczny ewidentnie podkreśla wyjątkowość tego świata. The Invincible już na ten moment zapowiada się na trzymającą w napięciu podróż, a do premiery jeszcze trochę pozostało. Na ten moment tytuł ma zadebiutować w 2023 roku, choć nie znamy dokładnej daty premiery.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie