Polskie The Invincible przytłacza klimatem na nowej rozgrywce. Gra na podstawie twórczości Lema

The Invincible poraża klimatem na nowej rozgrywce
Newsy PC PS5 Xbox Series

Stanisław Lem doczekał się adaptacji jednej ze swoich najpopularniejszych powieści w wersji… gry wideo. The Invincible zapowiada się obłędnie.

Planeta Regis III z pewnością nie należy do zbyt gościnnych miejsc. Piasek wchodzi w buty, upał grzeje po karku, a na domiar złego zniknęła tamtejsza ekspedycja. Gracz właśnie, niczym bohaterowie “Niezwyciężonego” Stanisława Lema, muszą odkryć sekrety tego niegościnnego miejsca. Polski thriller science-fiction zapowiada się naprawdę świetnie.

I choć gra z pozoru idealnie nadaje się na dodanie do kanonu lektur szkolnych, twórcy nie idą na żadne kompromisy. Dostaniemy tak gęste i klimatyczne science-fiction, że niektórzy fani gatunki z pewnością mogą mówić o sporym “hypie”. Nowa gra od Starward Industries zapowiada się świetnie już od pierwszych materiałów, a najnowszy pokaz tylko utwierdza w przekonaniu, że jest na co czekać.

Wcielamy się w badaczkę pozaziemskiego życia Yasnę, która musi odkryć sekret zaginionej ekspedycji na planecie Regis III. Szybko oczywiście okazuje się, że nie jest wcale tak różowo, a wcześniejsi astronauci napotkali problemy w postaci… śmierci. I nie jest to żaden spoiler, bo znajduje się na najnowszym nagraniu rozgrywki z gry, które dostępne jest poniżej.

Trzeba przyznać, że tytuł graficznie spełnia chyba wszystkie najważniejsze założenia dzisiejszych produkcji, a rozgrywka wydaje się połączeniem “symulatora chodzenia” ze sporą dozą eksploracji i zaakcentowaniem fabularnym. Bardzo dużą rolę odgrywa tu także klimat. Jest odpowiednio gęsty i przytłaczający, a sugestywny styl artystyczny ewidentnie podkreśla wyjątkowość tego świata. The Invincible już na ten moment zapowiada się na trzymającą w napięciu podróż, a do premiery jeszcze trochę pozostało. Na ten moment tytuł ma zadebiutować w 2023 roku, choć nie znamy dokładnej daty premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie